Всесвітня організація охорони здоров'я розглядає всі версії походження коронавірусу, включаючи лабораторну. Про це заявив її глава Тедрос Гебрейєсус на полях саміту G7 в британському графстві Корнуолл, пише The Bell.
Виступаючи перед журналістами після переговорів лідерів «сімки», він підтвердив, що однією з тем саміту стало розслідування про походження вірусу. За словами гендиректора ВООЗ, всього організація розглядає чотири гіпотези, в тому числі і версію про витік вірусу з лабораторії Ухань.
Гебрейєсус підтвердив, що ВООЗ готується до другого етапу розслідування, який вимагатиме «прозорості» і «співпраці» з боку Китаю.
Також він підкреслив, що кількість випадків зараження коронавірусом в усьому світі досягла понад 174 млн осіб, 3,75 млн з них стали летальними. За його словами, міжнародна спільнота повинна з'ясувати причини походження вірусу, щоб не допустити в майбутньому повторення пандемії.
Наприкінці березня ВООЗ опублікувала результати свого розслідування про поширення коронавірусу. У доповіді організації йшлося про 4 версії.
1) Найбільш ймовірними експерти вважали гіпотези про передачу вірусу людині від летючих мишей через інших тварин, а також 2) безпосередньо від кажанів.
3) Версію про зараження через заморожені або охолоджені продукти експерти назвали малоймовірною,
4) ймовірність витоку вірусу з лабораторії в Ухані – «вкрай малоймовірною».
В кінці травня президент США Джо Байден закликав американську розвідку активізувати розслідування походження COVID-19, вивчивши в тому числі і версію про витік вірусу з лабораторії. Як повідомив глава Білого дому, думки з цього питання в національної розвідки США розділилися. Частина вважає, що пандемія стала результатом витоку, інша – що вірус з'явився через контакт людини з інфікованою твариною.
Байден також підкреслив, що Вашингтон має намір через партнерів примушувати Китай «брати участь в повному, прозорому міжнародному розслідуванні, заснованому на матеріальних свідченнях, і надати доступ до всіх необхідних даних і свідчень».
За кілька днів до цього WSJ повідомила, що троє дослідників з вірусологічної лабораторії в Ухані в листопаді 2019 року зверталися до лікарів через хворобу з симптомами, подібними до коронавірусних.
Китай неодноразово спростовував лабораторну версію походження коронавірусу.
Нагадаємо, вчені заявили, що знайшли докази лабораторного походження COVID-19: характер амінокислот у вірусу свідчить про те, що в природі такий набір не зустрічається.