Американський концерн IBM розмістив у Німеччині найпотужніший комерційний квантовий комп'ютер у Європі. Процедура запуску системи IBM Quantum System One відбулася в дата-центрі концерну в Енінгене у вівторок, 15 червня, пише Deutsche Welle.
У церемонії в режимі онлайн через коронавірусні обмеження взяли участь генеральний директор IBM Арвінд Крішна, федеральний канцлер Німеччини Ангела Меркель, а також представники Товариства імені Фраунгофера – найбільшого європейського об'єднання інститутів прикладних досліджень.
У своєму відеозверненні Ангела Меркель назвала квантовий комп'ютер «дивом техніки» і закликала докласти зусиль для захисту місця Німеччини серед світових лідерів в сфері квантових технологій. За словами канцлера, мова йде про технологію майбутнього, за допомогою якої можна було б досягти проривів у медицині і революціонізувати дослідження матеріалів, оскільки завдяки швидкості квантових комп'ютерів стали б можливі найскладніші обчислення.
Меркель також заявила, що уряд виділить 2 млрд євро на просування технологій і має намір протягом двох років забезпечити виготовлення власного прототипу квантового комп'ютера.
«Створена на стику квантової науки, кріогенної інженерії, системної інженерії та промислового дизайну, IBM Quantum System One – це перша в світі інтегрована квантова комп'ютерна система», – зазначається на сайті IBM.
Це перший подібного роду комп'ютер, представлений за межами США з процесором в 27 кубітів. У компанії вже заявили, що планують до 2023 року випустити квантовий комп'ютер в чотири рази потужніший.
У виробництві квантових комп'ютерів IBM конкурує з корпорацією Google, яка у вересні 2019 року повідомила про створення першого в світі 54-кубітного процесора. Він зміг за 3 хвилини 20 секунд здійснити розрахунок, на який у найпотужнішого існуючого на той момент комп'ютера від IBM пішло б близько 10 000 років.
Тим часом Google, як повідомлялося, запланувала створити комерційний квантовий комп'ютер до 2029 року.