У четвер, 17 червня, Китай відправить перших космонавтів на свою власну космічну станцію.
Як повідомляє CNBC, космічний корабель Shenzhou-12 («Шеньчжоу-12») з трьома астронавтами буде виведений на орбіту ракетою-носієм Long March 2F з космодрому Цзюцюань на північному заході Китаю в четвер о 9:22 за пекінським часом.
Це перша пілотована космічна місія Китаю з 2016 року, і вперше космонавти вирушать на нову космічну станцію країни, яка все ще перебуває в стадії розробки.
За словами помічника голови Управління програми пілотованих космічних польотів КНР Цзи Ціміна, головне завдання місії – забезпечити обслуговування та провести тестування створюваної на орбіті Землі китайської космічної станції.
На орбіту будуть відправлені троє космонавтів: Не Хайшен, Лю Бомін і Тан Хунбо.
Нагадаємо: у квітні Китай запустив один з трьох основних модулів, які складуть космічну станцію. Він називається «Тяньхе» і служитиме житловим приміщенням для космонавтів. А минулого місяця Китай відправив вантажний космічний корабель «Тяньчжоу-2» для стикування з «Тяньхе». Цей космічний корабель містить припаси для космонавтів, наприклад, харчові продукти.
Китай виконає 11 місій в цьому році, а в наступному завершить будівництво космічної станції, в тому числі чотири пілотовані польоти. Очікується, що космічна станція буде запущена у 2022 році.
Перша космічна станція Китаю, створена власними силами, може скласти конкуренцію Міжнародній космічній станції, яка є результатом співпраці Сполучених Штатів, Росії, Європи, Японії та Канади.
Нагадаємо: у травні Ілон Маск запропонував створити на Місяці міжнародну базу.