Чехія не зможе прийняти пропозиції Росії і Китаю для розширення АЕС «Дуковани», відповідне рішення в середу прийняла Палата депутатів, повідомляє чеське інформагентство CTK, на яке посилається Інтерфакс.
За даними агентства, використовувати технології можна тільки від постачальників з країн, що приєдналися до міжнародної угоди про держзакупівлі для будівництва. Росія і Китай не входять в перелік цих країн.
Віце-прем'єр і глава Мінпромторгу Чехії Карел Гавлічек погодився з цією поправкою.
Як повідомлялося, в квітні влада Чехії оголосила про рішення виключити «Росатом» з тендеру на розширення АЕС «Дуковани» на тлі політичного скандалу. За даними агентства Bloomberg, рішення озвучив Гавлічек.
«Росатом» тоді назвав це рішення неринковим, зазначивши, що «мирний атом» повинен бути поза політикою.
У березні 2021 року Elektrarna Dukovany II, a.s. (EDU-II, входить в чеську енергокомпанію CEZ Group) отримала дозвіл державного управління з ядерної безпеки Чехії на розміщення нової АЕС в муніципалітеті Дуковани. Після отримання дозволу на розміщення блоків АЕС мало бути оголошення тендеру з вибору підрядника.
Заявка на розширення АЕС «Дуковани» була направлена регулятору в березні 2020 року. Предметом заявки є будівництво двох нових енергоблоків на АЕС «Дуковани» потужністю по 1200 МВт, повідомляла тоді CEZ.
ГК «Росатом» не раз заявляла про плани брати участь у тендерах Чехії на будівництво АЕС.
У листопаді 2016 року структура «Росатома» – «РуСат Оверсіз» – повідомила, що держкорпорація передала Мінпромторгу Чехії і CEZ Group пакет документів про потенційну участь в проекті будівництва нових блоків АЕС.
Перед цим, наприкінці жовтня, концерн «Росенергоатом» повідомив, що Чехія вивчає пропозицію «Росатома» про будівництво на території країни нових енергоблоків замість АЕС «Дуковани».
У Чехії діють дві атомні станції: АЕС «Дуковани» (4 енергоблоки з реакторами ВВЕР-440) і АЕС «Темелін» (2 блоки ВВЕР-1000), побудовані за радянськими проектами.