Керівник розслідування ядерної катастрофи в Японії і колишній старший радник кабінету міністрів забили тривогу у зв'язку з планами цього тижня перезапустити 44-річний ядерний реактор, заявивши, що промисловість і уряд не взяли до уваги уроки Фукусіми.
Як повідомляє Reuters, компанія Kansai Electric Power (9503.T), яка обслуговує Осаку і її промислові райони, оголосила, що перезавантажить реактор № 3 на своїй станції Міхама в західній Японії в середу, 23 червня.
Цей реактор є найстарішим, що перезапускають після катастрофи 2011 року. Йому потрібен був спецдозвіл на продовження терміну його служби понад стандартного 40-річного терміну. Більшість реакторів в Японії залишаються закритими після того, як аварія висвітлила недоліки в регулюванні і нагляді.
Тацудзіро Судзукі, колишній заступник голови Комісії з атомної енергії при кабінеті міністрів, сказав Reuters, що у нього є побоювання щодо того, як було отримано дозвіл на перезапуск.
Кансай був найбільш залежний від атомної енергетики до Фукусіми, отримуючи близько половини електроенергії за рахунок атомної енергії.
У 2019 керівники Kansai Electric зізналися, що отримували готівку і подарунки на суму 360 млн єн від чиновника з міста, в якому знаходиться одна з інших його атомних станцій.
«Вони не змінилися, це моє враження, попри скандал з відкатами», – сказав Судзукі.
Kansai Electric повністю виконала план поліпшення бізнесу після скандалу, повідомив Reuters прессекретар, відмовившись коментувати дозвіл місцевої влади.
Кійосі Курокава, який очолював найбільше розслідування гіршого ядерної кризи з часів Чорнобиля, у своєму звіті за 2012 рік охарактеризував Фукусіму як «рукотворну» катастрофу, якої можна було уникнути.
За словами Курокави, в Японії як і раніше переважає колективістське мислення бюрократів, яке ставить інтереси організації вище державних обов'язків щодо забезпечення безпеки.
«Завжди важливо запитувати, які будуть санкції за погану корпоративну поведінку. Якщо їх немає, а в Японії немає, то нагляд має сенсу », – сказав він, додавши, що його« турбує »перезапуск.
Міхама – один з 16 реакторів, які отримали попередній або остаточний дозвіл на перезапуск, в порівнянні з 54 реакторами, які колись постачали близько третини електроенергії Японії до Фукусіми. Громадськість як і раніше виступає проти ядерної енергетики, як регулярно показують опитування громадської думки.