Акції компанії Річарда Бренсона злетіли після рішення відправити в космос перших туристів

Схвалення польотів з людьми для Virgin Galactic означає новий етап для індустрії космічного туризму

фото DR

Федеральне управління цивільної авіації США (FAA) дозволило космічній компанії мільярдера Річарда Бренсона Virgin Galactic відправляти на орбіту космічних туристів. Про це йдеться в повідомленні на сайті Virgin Galactic. FAA оновило ліцензію на польоти, яка була видана ще в 2016 році, пише Forbes.

Акції Virgin Galactic у ході торгів додавали більше 22%, на піку досягнувши вартості $49,42. Ринкова капіталізація компанії досягла $11,16 млрд.

Virgin Galactic зазначила, що ретельно вивчила дані, які зібрала при тестовому польоті 22 травня. Гендиректор компанії Майкл Колглейзер зазначив, що політ пройшов бездоганно, а його результати «показують безпеку і витонченість» системи польоту компанії.

«Схвалення FAA ліцензії на комерційний запуск одночасно з успіхом тестового польоту 22 травня надає нам впевненості у міру просування до першого тестового польоту з повною командою цього літа», – заявив Колглейзер.

Тестовий політ 22 травня став третім для компанії з людьми на борту і першим з початку 2019 року. Тоді компанія запустила корабель-носій VMS Eve з космопланів VSS Unity, вони досягли швидкості 3 маха (приблизно 3675 км/год) і досягли висоти 55,5 милі (89,3 км). Для порівняння: МКС обертається на висоті приблизно 420 км над поверхнею Землі.

Схвалення польотів з людьми для Virgin Galactic означає новий етап для індустрії космічного туризму, вважає Bloomberg. Virgin Galactic працює над цим проектом з 2004 року. Як повідомляв CNBC, близько 600 чоловік зарезервували квитки на майбутні польоти і заплатили за це від $200 000  до $250 000.

Компанія-конкурент Бренсона, Blue Origin найбагатшого бізнесмена світу за версією Forbes Джеффа Безоса, запланувала пілотований політ на орбіту на липень. Причому в складі команди полетить сам Безос. Він запросив приєднатися до нього свого брата. Ще одне місце на кораблі продали через аукціон за $28 млн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS