У Сеулі анонсували проект із впровадження штучного інтелекту в міські камери для виявлення потенційних самогубців на мостах.
Влада анонсувала пілотний проект, розроблений фахівцями екстрених служб спільно з Сеульським технологічним інститутом, пише TJournalз посиланням на Reuters.
Необхідність введення системи пояснили зростанням кількості самогубств в країні. У 2019 році Південна Корея вийшла на перше місце в світі за кількістю суїцидів серед розвинених країн – там за рік наклали на себе руки понад 13 000 чоловік. У 2020 році ситуація погіршилася через пандемію. Тільки в Сеулі на 27 міських мостах за рік скоєно понад 500 спроб суїциду.
За задумом авторів проекту, штучний інтелект буде виявляти потенційних самогубців на основі кількох типів даних:
Систему планують впровадити на всіх мостах міста до кінця 2021 року.
«Ми думаємо, що проект дозволить рятувальникам швидше помічати екстрені ситуації і реагувати на них», – зазначив Кім Хен Гіль, один з авторів розробки, спостерігач на мосту через річку Ханган в Сеулі.
Колишній Уповноважений з інформації і конфіденційності Онтаріо Енн Кавукян вважає, що проект «зазіхає на конфіденційність громадян».
«Ні про яку конфіденційності немає й мови. Люди повинні будуть чітко розуміти: коли вони йдуть по мосту, система збирає всю інформацію про їх особистості і те, що вони роблять», – заявляє Енн Кавукян.
Юрист, який спеціалізується на питаннях конфіденційності, Девід Фрейзер з Північної Кароліни впевнений, що проект «очевидно призначений для скорочення людських жертв і порятунку людей». Однак він також думає, що «є вагома причина панікувати і дуже уважно вивчати розробку».
З 2015 до 2018 року сеульський уряд інвестував близько $10,3 млн в розширення міської системи відеоспостереження. Камери встановили на десяти мостах, за ними цілодобово стежать рятувальники. Всього в Південній Кореї встановлено понад 1,15 млн відеокамер.