Близько 30 організацій об'єднали свої зусилля, щоб закликати Великобританію прийняти закони про корпоративну відповідальність, що вимагають від компаній дотримання прав людини та екологічної експертизи у своїх ланцюжках поставок.
Групи, включаючи TUC, Friends of the Earth і Amnesty International, заявляють, що систематичні порушення прав людини й екологічно руйнівні дії є звичайним явищем в глобальних операціях і ланцюжках поставок британських підприємств, а добровільні підходи до розв'язання цієї проблеми зазнали невдачі, повідомляє Guardian.
Такі країни, як Франція, Німеччина та Норвегія вже прийняли закони про комплексну перевірку ланцюжка поставок, а ЄС повинен ввести зобов'язання для всіх компаній, що працюють на єдиному ринку. Прихильники нового закону говорять, що без нього британські компанії, що працюють на єдиному ринку, були б зобов'язані виконувати такі зобов'язання, а ті, хто перебуває за його межами, – ні.
Марк Дірн, директор Коаліції корпоративного правосуддя, яка підтримує цей заклик, сказав: «Великобританія позиціонує себе як лідера у сфері бізнесу та прав людини, але це просто неправда. У Великобританії немає законів, що зобов'язують корпорації нести відповідальність за порушення прав людини, а Закон про сучасне рабство не гарантує, що ланцюжки поставок вільні від сучасного рабства».