Китай приступив до будівництва першого комерційного наземного ядерного проекту з використанням власної конструкції малого модульного реактора (SMR) Linglong One. Про це повідомила Китайська національна ядерна корпорація (CNNC), передає Reuters.
Спочатку CNNC прагнула почати будівництво ядерного реакторного комплексу Чанцзян в острівній провінції Хайнань у 2017 році, однак зіткнулась із затримками з боку регулюючих органів.
Linglong One (ACP100), був першим SMR, схваленим Міжнародним агентством з атомної енергії у 2016 році. Потужність кожного блоку складає 125 мегават (МВт).
Він був розроблений на додаток до більших реакторів третього покоління Hualong One третього покоління потужністю 1170 МВт.
SMR є дешевшими, ніж традиційні реактори, вони швидше будуються, окрім того, їх можна розгорнути в віддалених регіонах, на кораблях і літаках. Їх «модульний» формат означає, що вони можуть бути доставлені з заводу в контейнерах і відносно швидко встановлені на будь-якій запропонованій ділянці.
Китай вивчає можливість використання невеликих реакторів для опалення міст на півночі і експлуатації опріснювальних установок на узбережжі. Він також використовує їх для підтримки будівельних робіт в спірних частинах Південно-Китайського моря.
У всьому світі зростає інтерес до реакторів малої та середньої потужності або модульних реакторів з урахуванням їх здатності задовольняти потребу в гнучкому виробництві електроенергії для різних користувачів і застосувань і замінити старіючі електростанції, що працюють на органічному паливі. Однак, попри широкий інтерес, наразі в будівництві знаходяться тільки чотири SMR: в Аргентині, Китаї та Росії. Крім того, МАГАТЕ стверджує, що в усьому світі існує близько 50 проєктів і концепцій SMR.