Європейський центробанк запустив пілотний проект створення цифрового євро

Цифровий євро створюється, щоб доповнити звичайні гроші, а не замінити їх

www.ecb.europa.eu

Європейський центральний банк (ЄЦБ) вирішив запустити пілотний проект зі створення цифрового євро. Про це повідомляєтьсяна сайті ЄЦБ. Рішення про можливий випуск цифрового євро буде прийнято пізніше, відзначається в релізі, на який посилається Forbes.

«Наша робота спрямована на те, щоб у цифровому столітті громадяни і компанії могли, як і раніше, мати доступ до найбезпечнішої форми грошей – грошей центрального банку», – зазначила глава ЄЦБ Крістін Лагард.

Протягом 24 місяців буде проводитися дослідження цифрового євро, вказано в повідомленні. У цей період розробники планують зосередитися на питанні функціонального дизайну, заснованого на потребах користувачів.

Цифровий євро повинен задовольняти всі потреби європейців, при цьому сприяючи запобіганню незаконній діяльності і не створюючи небажаного впливу на фінансову стабільність і кредитно-грошову політику, йдеться в повідомленні. Цифровий євро створюється, щоб доповнити звичайні гроші, а не замінити їх, підкреслює ЄЦБ.

З дослідженням цифрового євро допоможуть експерименти, які ЄЦБ і банки країн єврозони проводили в останні дев'ять місяців, йдеться в повідомленні. Ці експерименти дозволили припустити, що створення архітектури, що поєднує централізовані і децентралізовані елементи, можливо. Вони також показали, що інфраструктура цифрового євро буде безпечною для екології, зазначає ЄЦБ. Він підкреслює, що енергія, що витрачається валютою, незначна в порівнянні з тією, яка потрібна для видобутку біткойнів.

Цифровий євро дозволить користувачам розплачуватися без використання монет і банкнот. Обговорення цього проекту почалося на тлі того, що запустити свою валюту планувала Facebook, зазначає CNBC. Переговори на цю тему стали вестися активніше в період пандемії, коли більша кількість людей стала купувати товари онлайн, вказує видання.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS