Верховна Рада (ВР) ухвалила законопроєкт (№5009) про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення приєднання до електричних мереж. Відповідний законопроєкт підтримали 347 народних депутатів. Про це повідомив голова профільного парламентського комітету й один з авторів законопроєкту Андрій Герус у своєму телеграм-каналі.
Метою законопроєкту є істотне спрощення процедури приєднання до електричних мереж замовників, скорочення кількості процедур, документів і узгоджень, а також значне зменшення витрат часу на приєднання, зняття штучних обмежень і усунення бар'єрів у процедурі приєднання, повідомляється на сайті Верховної Ради.
Документ спрямований на розвиток бізнесу й поліпшення інвестиційної привабливості України за рахунок покращення позицій у рейтингу Doing business.
Як раніше повідомив голова профільного парламентського комітету й один з авторів законопроєкту Андрій Герус, «законопроєкт передбачає спрощення землевідведення і документальних процедур обленерго з метою скорочення термінів приєднання у 2,5 раза. Передбачається робота «єдиного вікна» та проведення приєднання замовника «під ключ».
У пояснювальній записці до документа зазначається, що сьогодні процедура приєднання до електромереж, зокрема невеликої пекарні або цеху, триває понад 280 днів. Причинами цього називаються складна і забюрократизована процедура оформлення прав на земельні ділянки під об'єкти енергетики, необхідні для забезпечення підключень, значна кількість довідок і узгоджень.
У зв'язку з цим законопроєкт скасовує отримання певних дозволів і узгоджень для підключення, вирішення частини питань концентрується виключно на операторові системи розподілу, спрощується отримання доступу до земельних ділянок під об'єкти енергетики.
Згідно з пояснювальною запискою, механізм «єдиного вікна» впроваджується для надання замовниками та розробниками проєктної документації на будівництво/реконструкцію мереж електрозабезпечення, електроустановок заяв, запитів, отримання вихідних даних, інформації та відомостей, необхідних для проєктування і будівельно-монтажних робіт, а також для узгодження із задіяними сторонами (органами влади) цієї проєктної документації.