«Тіньовий» фонд оплати праці в Україні оцінюється у близько пів трильйона гривень на рік. Про це повідомив перший віцепрем'єр – міністр економіки України Олексій Любченко під час виступу на форумі «Україна 30. Трудові ресурси».
«Людина і саме людина – мета економічного зростання, а не людина як ресурс цього зростання. Україна має стати в першу чергу комфортною та привабливою для своїх громадян та майбутніх поколінь, єдино правильним та ефективним вбачається інструмент суспільного договору, діалог, яким ми забезпечимо баланс інтересів «громадянин-держава-бізнес», – наголосив міністр.
Він повідомив, що торік за даними реєстру фізичних осіб – платників податків 11,3 млн громадян отримували офіційну заробітну плату.
«Ще майже 11 млн не отримали зовсім ніякого доходу, плюс маємо понад 11 млн пенсіонерів, розмір пенсії яких залежить від легально працюючих громадян. Маємо за рахунок одного офіційно працюючого утримання двох непрацюючих. Усі ці категорії громадян в однаковій мірі користуються суспільними благами, медичною допомогою, освітою, інфраструктурою, субсидіями, пільгами. «Тіньовий» фонд оплати праці оцінюється близько пів трильйона грн на рік. Це кошти, за рахунок яких ми можемо розвивати стратегічні проєкти, підвищувати заробітні плати та пенсії, соціальні стандарти», – підкреслив Любченко.
Нагадаємо, торік Європейська бізнес асоціація заявляла, що збільшення мінімальної зарплати призведе до збільшення зарплат «у конвертах».