Литовська Run Engineering з Литви постачала до РФ обладнання, яке згодом використовували під час будівництва двох електростанцій в анексованому Росією Криму. Такого висновку дійшли журналісти-розслідувачі литовської національної телерадіокомпанії LRT, передає DW.
Авторам матеріалу вдалось з’ясувати, що компанія експортувала виготовлене в Литві та Чехії обладнання російській компанії «Воронеж-Аква», яка з 2016 року брала участь у будівництві двох електростанцій в анексованому Криму – Таврійської (Сімферополь) та Балаклавської (Севастополь).
За даними розслідувачів, акціонери Run Engineering тісно пов'язані з президентом російської державної енергокомпанії «Роснєфть» Ігорем Сечіним. «Роснєфть» з 2014 року перебуває під санкціями Євросоюзу, запровадженими через російську військову агресію в Україні.
Обладнання для фільтрації та підготовки води проєктується та виробляється на підприємствах Run Engineering у Литві та Чехії, а потім експортується до Росії на «Воронеж-Аква», вказано в статті. На цьому обладнанні були встановлені мембранні фільтри, виготовлені в Німеччині компанією inge GmbH, яка віднедавна входить до концерну DuPont Water Solutions. Згодом воно опинилося на кримських електростанціях.
У німецькій фірмі на запит DW відповіли, що не знали про використання своєї продукції в обладнанні, яке потім опинилося в Криму.
«Ніколи протягом часу співпраці з Run Engineering inge GmbH не знала нічого та не мала жодних свідчень того, що продукція, доставлена замовнику, може бути використана за іншим призначенням, ніж вказувала компанія», – ідеться у відповіді DuPont Water Solutions.
Крім того, в німецькій компанії додали, що відповідність всім правилам експорту та санкційним обмеженням «має найвищий пріоритет» у DuPont та inge GmbH.