Сполучені Штати ввели санкції проти кубинської поліції і двох її керівників у відповідь на придушення протестів урядом Гавани.
Як повідомляє Reuters, Міністерство фінансів США заявило, що санкції, які значною мірою є символічними, були реакцією на «дії з придушення мирних продемократичних протестів на Кубі, які почалися 11 липня».
Під дію санкцій потрапили Революційна національна поліція Куби – силовий орган, що входить до складу МВС республіки, його керівник Оскар Кальєхас Валькарсе і перший заступник Едді Сієрра Аріас.
«Їх (санкцій – ред.) буде більше, якщо на Кубі не відбудуться якісь радикальні зміни, яких я не очікую», – сказав Байден під час зустрічі з кубино-американськими лідерами в Білому домі.
Нагадаємо: масштабні протести на Кубі спалахнули раніше цього місяця на тлі найгіршої економічної кризи Куби після падіння її колишнього союзника Радянського Союзу і рекордного зростання числа коронавірусних інфекцій. Тисячі людей вийшли на вулиці, обурені нестачею товарів першої необхідності, обмеженням громадянських свобод і тим, як влада справляється з пандемією.
Президент Куби Мігель Діас-Канель звинуватив у заворушеннях Сполучені Штати, які в останні роки посилили своє багаторічне торгове ембарго на острів. Він сказав, що багато протестуючих були щирими, але ними маніпулювали організовані США кампанії в соціальних мережах.
Минулого тижня Казначейство США оголосило про санкції щодо міністра оборони Куби і спецпідрозділу міністерства внутрішніх справ у зв'язку зі звинуваченнями в порушеннях прав людини в ході розгону протестів.