Вперше з 1993 року Організація з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) не направить спостерігачів на вибори до Росії.
Як повідомляє DW, рішення пов'язане з тим, що російська влада, пославшись на пандемію, різко обмежила число учасників спостереження, допущених на вибори в Госдуму, які відбудуться 17-19 вересня.
«Це просто не дозволяє нам ефективно і ретельно здійснити нашу роботу», – заявила голова ПА ОБСЄ Маргарета Седерфельт.
Своєю чергою глава Бюро з демократичних інститутів і прав людини Організації з безпеки і співробітництва в Європі (БДІПЛ) Маттео Мекаччі зазначив, що рішення було неминучим з огляду на «наполегливі вимоги російської влади обмежити число спостерігачів». Він наголосив, що «здатність самостійно визначати кількість спостерігачів, необхідна нам для ефективного і достовірного моніторингу, має важливе значення для будь-якої міжнародної спостережної місії».
В заяві організацій вказано, що вони з повагою ставляться до необхідності вирішувати проблеми, пов'язані з пандемією, і були готові дотримуватися всіх офіційних вимог і правил, як це було в останні півтора року під час виборів у багатьох країнах. Відповідно до цього, БДІПЛ запросило у РФ інформацію про вимоги до закордонних міжнародних спостерігачів.
«Відповіді, надані російською владою, не надають достатнього роз'яснення того, чому було необхідно обмеження числа спостерігачів, коли можна було прийняти інші запобіжні заходи», – вказує організація.
Росія запропонувала скоротити загальне число спостерігачів з 500 до 60. Між тим, згідно з оцінкою ОБСЄ, для ефективного спостереження за процесом виборів в Госдуму, необхідна відправка в Росію 80 довгострокових і 420 короткострокових спостерігачів.
У Москві назвали рішення ОБСЄ політично мотивованим