Дослідники з проекту Blue Brain Політехнічної школи Лозанни спробували дізнатися, чому в деяких людей Covid-19 протікає безсимптомно, а інші важко хворіють і вмирають. Вони проаналізували 240 000 наукових публікацій про хворобу у відкритому доступі і знайшли закономірність – рівень глюкози в крові. Результати роботи опублікувалив Frontiers in Public Health, передає TJournal.
Дослідники створили спеціальний інструмент на основі машинного навчання, який був здатний обробити сотні тисяч наукових публікацій і виділити з них закономірності.
Алгоритми проаналізували 240 000 опублікованих досліджень, в тому числі 150 000 повних текстів про Covid-19 та інші коронавіруси. Вони також відтворили процес інфекції і побудували модель вірусу на атомному рівні.
Інструмент дослідників Blue Brain знайшов найчастіше згадувану змінну у всіх дослідженнях – метаболізм глюкози. Виявилося, що рівень цукру в крові пов'язаний із тяжкістю хвороби на всіх етапах від зараження легень до тромбозів і збоїв у роботі внутрішніх органів.
Пацієнти важче хворіли через підвищені рівні глюкози, який міг бути викликаний як ненормальним виробленням організмом, лікуванням ліками або внутрішньовенним введенням, припустили вчені.
Дослідники назвали свої висновки гіпотезою – вони не підтверджували їх експериментально. Вчені також розповіли про можливі наслідки і заходи, які можна вжити на основі аналізу.
Команда Blue Brain також створила візуалізацію впливу високих рівнів глюкози на ранніх стадіях інфекції легенів і описала зв'язок цукру в крові з підвищеною захворюваністю респіраторними вірусами.
Інструмент опублікували на GitHub, він доступний з відкритим вихідним кодом. Він дозволяє відтворити, візуалізувати, досліджувати і детально описати структуру і коронавірус.