Національний банк (НБУ) отримав 64 пакети документів від компаній, які хочуть продовжувати здійснювати діяльність з врегулювання простроченої заборгованості та отримати статус колекторської компанії. Про це повідомляє пресслужба регулятора.
Місячний термін подання документів завершився 13 серпня 2021 року. Серед 64 компаній-заявників – 12 небанківських фінансових установ та 52 юридичні особи без ліцензій на надання фінансових послуг.
НБУ має 30 робочих днів для розгляду кожного пакету документів, після чого обов'язково повідомить кожного заявника про успішну реєстрацію або про відмову в ній.
У Нацбанку нагадали, що лише зареєстровані компанії матимуть право й надалі надавати послуги з урегулювання заборгованості за споживчими кредитами на користь інших осіб.
Зазначається, що інформація з реєстру розміщена на офіційному сайті Нацбанку, а доступ до неї є цілодобовим та безоплатним.
«Користуючись інформацією з реєстру, і кредитодавці, і споживачі фінансових послуг зможуть перевірити відомості про колекторську компанію.У разі відсутності у реєстрі колекторських компаній відомостей про юридичну особу після 14 жовтня 2021 року, кредитодавець чи новий кредитор зобов’язані будуть достроково розірвати договір із такою юридичною особою», – додали в НБУ.
Раніше Верховна Рада ухвалила закон, що заборонить колекторським компаніям вдаватися до шантажу боржників. За порушення вимог колекторів чекатиме штраф 50-100 000 грн або виключення з Реєстру колекторських компаній.