Японія підписала угоду про будівництво плавучих вітрових електростанцій

На відміну від стаціонарних вітрових електростанцій, плавучі можуть розміщуватися на глибоководних ділянках моря

ілюстративне зображення
фото DR

23 серпня японська компанія Kansai Electric Power (Kansai EPCO) і німецька RWE Renewables (RWE) підписали угоду про підготовку техніко-економічного обґрунтування для створення біля берегів Японії плавучих вітряних електростанцій, передає Коммерсант.

Операційний директор RWE Renewables з вітрових проектів Свен Утермьолен зазначив, що «існує великий потенціал для створення плавучих вітрових електростанцій по всьому світу – особливо в країнах з глибокими прибережними водами, таких як Японія».

Виконавчий віце-президент Kansai EPCO Нозомі Морі підкреслив, що цей проект допоможе компанії в просуванні до головної цілі –  повної відмови від вуглеводневої електрогенерації до 2050 року.

На відміну від стаціонарних вітрових електростанцій, плавучі можуть розміщуватися навіть на глибоководних ділянках моря. І хоча такі проекти досить складні, а вироблена ними електроенергія – з урахуванням установки і передачі – обходиться дорожче, ніж у стаціонарних морських вітряків, останнім часом про такі проекти чутно все частіше.

За даними телеканалу CNBC, тільки в Японії з початку літа було оголошено про запуск ще двох проектів з будівництва плавучих вітрових електростанцій – в липні про це оголосили компанії BW Ideol і Eneos.

У червні уряд Японії повідомив, що консорціум компаній Toda Corporation, Osaka Gas , Kansai Electric Power, ENEOS Corporation, INPEX Corporation і Chubu Electric Power переміг в конкурсі на створення плавучої вітрової електростанції на 16,8 МВт біля берегів префектури Нагасакі.

Нагадаємо, обіцянка Японії припинити постачання електроенергії з використанням газу та вугілля набагато швидше, ніж планувалося раніше, викликала занепокоєння, що Австралії потрібно прискорити перехід від експорту викопного палива. Більше про це – в матеріалі Mind.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS