23 серпня японська компанія Kansai Electric Power (Kansai EPCO) і німецька RWE Renewables (RWE) підписали угоду про підготовку техніко-економічного обґрунтування для створення біля берегів Японії плавучих вітряних електростанцій, передає Коммерсант.
Операційний директор RWE Renewables з вітрових проектів Свен Утермьолен зазначив, що «існує великий потенціал для створення плавучих вітрових електростанцій по всьому світу – особливо в країнах з глибокими прибережними водами, таких як Японія».
Виконавчий віце-президент Kansai EPCO Нозомі Морі підкреслив, що цей проект допоможе компанії в просуванні до головної цілі – повної відмови від вуглеводневої електрогенерації до 2050 року.
На відміну від стаціонарних вітрових електростанцій, плавучі можуть розміщуватися навіть на глибоководних ділянках моря. І хоча такі проекти досить складні, а вироблена ними електроенергія – з урахуванням установки і передачі – обходиться дорожче, ніж у стаціонарних морських вітряків, останнім часом про такі проекти чутно все частіше.
За даними телеканалу CNBC, тільки в Японії з початку літа було оголошено про запуск ще двох проектів з будівництва плавучих вітрових електростанцій – в липні про це оголосили компанії BW Ideol і Eneos.
У червні уряд Японії повідомив, що консорціум компаній Toda Corporation, Osaka Gas , Kansai Electric Power, ENEOS Corporation, INPEX Corporation і Chubu Electric Power переміг в конкурсі на створення плавучої вітрової електростанції на 16,8 МВт біля берегів префектури Нагасакі.
Нагадаємо, обіцянка Японії припинити постачання електроенергії з використанням газу та вугілля набагато швидше, ніж планувалося раніше, викликала занепокоєння, що Австралії потрібно прискорити перехід від експорту викопного палива. Більше про це – в матеріалі Mind.