КМДА скоротила фінансування реконструкції Бортницької станції аерації у 2021 році через зміщення термінів будівництва

Організація підряду, яка виконувала роботи на об'єкті, не змогла впоратися з ними, що й стало причиною зупинки реалізації проєкту

фото: kyivcity.gov.ua

Київська міськдержадміністрація (КМДА) скоротила фінансування реконструкції Бортницької станції аерації у 2021 році через зміщення термінів будівництва. Перерозподіл коштів зумовлений зміщенням термінів будівництва через зміну генерального підрядника. Про це повідомляє агентство «Інтерфакс-Україна» з посиланням на департамент житлово-комунальної інфраструктури Київської міськдержадміністрації.

«Організація підряду, яка виконувала роботи на об'єкті, не змогла впоратися з ними, що й стало причиною зупинки реалізації проєкту. (...) З огляду на технологічний процес будівництва було внесено зміни до графіка виконання робіт зі зміщенням на 2022 рік, а також здійснено перерозподіл бюджетних коштів з метою їх раціонального та повного використання», – повідомили в департаменті у відповідь на запит агентства.

Згідно з повідомленням, ПрАТ «АТ «Київводоканал» провів відкриті торги для визначення нового підрядника. Зокрема, 29 липня було укладено договір із новим виконавцем робіт, і будівельні роботи на проєкті відновлено.

За даними ProZorro, переможцем тендера на здійснення будівельних робіт із пропозицією 320,8 млн грн стало ТОВ «Укрметал Буд». Раніше, у 2018 році підрядником було визначено ПАТ «Київметробуд». Як зазначено в Єдиному держреєстрі юросіб та фізосіб-підприємців, засновником ТОВ «Укрметал Буд» є Олексій Дорош. Згідно з річним звітом компанії за 2020 рік, її чистий прибуток становив 1,2 млн грн, виручка – 23,1 млн грн.

Раніше повідомлялося, що КМДА затвердила перерозподіл 16,1 млн грн у 2021 році на будівництво низки об'єктів житлово-комунального господарства за рахунок скорочення обсягу фінансування робіт з реконструкції першої черги Бортницької станції аерації. З цієї суми 12,1 млн грн спрямують на реконструкцію дюкерних переходів через Дніпро, 4 млн грн – на протизсувні роботи на схилі Батиєвої гори, а також на вул. Лук’янівській, 46.

Нагадаємо, у липні Державне бюро розслідувань перевіряло інформацію щодо привласнення столичними чиновниками коштів під час будівництва Бортницької станції аерації. Чиновники, ймовірно, завищили вартість проведених робіт та закуплених матеріалів на загальну суму понад 150 млн грн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS