Південна Корея першою серед країн зобов’яже Apple і Google дозволити оплату в інших сервісах

Закон стане прецедентом для інших країн, які теж хочуть взяти під контроль ІТ-корпорації

фото DR

Влада Південної Кореї схвалила законопроект, за яким Apple і Google доведеться допустити в своїх магазинах додатків оплату через сторонні платіжні системи, повідомила The Wall Street Journal. Це перший подібний документ в світі, пише Forbes.

Закон забороняє великим гравцям ринку додатків вимагати використання їх власних платіжних систем для купівлі усередині додатків. Тепер обидві компанії втратять доходи від комісій, які вони отримують з кожної операції. Ця комісія складає 30%, однак і Apple, і Google знижували її до 15% для невеликих розробників, у яких виручка становить менше $1 млн.

Закон також забороняє власникам магазинів додатків необгрунтовано затягувати схвалення програм або видаляти їх з магазину. За порушення може послідувати штраф в розмірі до 3% від виручки компанії в Південній Кореї.

Південнокорейський закон стане прецедентом для інших регуляторів, в тому числі в США і Євросоюзі, які теж хочуть взяти під контроль великі глобальні IT-компанії, заявив WSJ професор бізнесу Сеульського національного університету Ю Бен Чжун.

Apple 25 серпня попереджала, що в разі допуску сторонніх платіжних систем зростуть ризики шахрайства та порушень приватності. Топ-менеджер Google Вілсон Уайт тоді ж заявив, що «скороспішний» процес прийняття закону не залишив часу на аналіз негативних наслідків для корейських споживачів і розробників додатків.

У серпні в Сенат США внесли аналогічний законопроект, який теж забороняє Apple і Google використовувати платіжні системи тільки своїх компаній.

На Google Play, магазин додатків Google, припали 75% завантажень мобільних додатків в другому кварталі. Через пристрої Apple же були витрачені 65% грошей на покупки всередині додатків і підписки за той же квартал, стверджують аналітики. Сервіси по всьому світу принесли Apple в 2020 році $53,8 млрд (п'ята частина від загальної суми виручки в $274,5 млрд). Категорія Google other, в яку входять надходження від Google Play, склала $21,7 млрд з $182,5 млрд виторгу Alphabet, головної компанії Google за минулий рік.

Нагадаємо, минулого року розробник популярної гри Fortnite, студія Epic Games, додала в свій сервіс можливість купувати преміум-валюту в обхід App Store. Apple після цього видалила гру зі свого магазину додатків, а потім так само вчинила і Google. Epic Games подала на обидві компанії в суд.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS