Найбільші європейські банки розміщають у податкових притулках понад $23 млрд щорічно

Ця сума становить 14% їхнього загального прибутку

фото www.flickr.com/photos/alex_vickery/2389784200

Відповідно до нового звіту Податкової обсерваторії ЄС, найбільші банки Європи щорічно розміщують в податкових притулках в середньому 20 млрд євро ($23,7 млрд). Як повідомляє CNBC, це становить 14% їх загального прибутку. 

У звіті розглядається діяльність 36 системних європейських банків зі штаб-квартирами в 11 країнах Європи.

Наразі до списку податкових притулків входять: Багами, Бермудські острови, Британські Віргінські острови, Кайманові острови, Гернсі, Гібралтар, Гонконг, Ірландія, острів Мен, Джерсі, Кувейт, Люксембург, Макао, Мальта, Маврикій, Панама і Катар.

У звіті наголошується, що близько 65% прибутку банків було отримано за кордоном через афілійовані особи в період з 2014 по 2020 рік, при цьому дослідники документально зафіксували невідповідність між країнами, в яких фіксувався прибуток, і країнами в яких знаходилися співробітники. Згідно зі звітом, прибуток на одного співробітника в податкових притулках також був набагато вищим, ніж в інших країнах, при цьому дочірні компанії в податкових притулках повідомляли про високу прибутковість і рентабельність.

Дослідники також вказали, що 25% прибутку банків реєструється в країнах, де податкова ставка нижче 15%.

«Узяті разом, ці свідчення вказують на значну присутність і стабільне використання податкових притулків європейськими банками протягом багатьох років», – йдеться у звіті.

«Прибутковість банків у «податкових притулках» аномально висока: 238 000 євро на співробітника в порівнянні з приблизно 65 000 євро в країнах, які не є притулками, – пишуть автори звіту. – Це говорить про те, що прибуток, який реєструється в податкових притулках, в основному переміщається з інших країн, де відбувається виробництво послуг».

Дослідники також визначили, що кілька банків мають «досить високу присутність в податкових притулках». До того ж одна частина банків використовує для цього лише одна країну, інша – розмішує кошти одразу в декількох «притулках».

Згідно з дослідженням, HSBC зарезервував в середньому 58% свого прибутку до оподаткування в податкових притулках в період з 2014 по 2020 рік.

«HSBC не використовує стратегії ухилення від сплати податків для штучного перенаправлення прибутку в юрисдикції з низькими податками», – наголосив представник банку в коментарі телеканалу.

Standard Chartered зарезервував близько третини свого прибутку до оподаткування в податкових притулках, в той час як Deutsche Bank, Nord LB і RBS – в середньому понад 20%.

На іншому кінці шкали розташувались Bankia, Erste, Nykredit Realkredit, Swedbank і Banco Sabadell. Жоден з них не реєстрував свій прибуток в податкових притулках протягом семирічного періоду вибірки.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS