JetPack Aviation продала військовим перших два реактивних ранці – по $400 000 за кожен

Щоправда, через їх вагу ходити з ними не можна і не зовсім ясно, де їх можна застосовувати

JetPack Aviation

Каліфорнійська компанія JetPack Aviation (JPA) кілька років поспіль одна з перших в світі розробляє реактивні ранці, які дозволяють військовим літати, пише HighTech.

Напередодні компанія розповіла, що почалися перші продажі реактивних ранців: два JB-12 вже продали по $400 000 за штуку анонімному військовому замовнику в Південно-Східній Азії. Товар поставлять в найближчі шість місяців.

При цьому у пристрої є маса недоліків. Через вагу в 48 кг рюкзаки неможливо використовувати для пішого пересування. А для безпечного польоту пілоти повинні надягати вогнезахисний костюм. Ні виробник, ні замовник не повідомляють, в яких сценаріях будуть використовуватися літаючі рюкзаки.

Модель JB-12 оснащена трьома невеликими турбінами Jetcat трикутної форми. Розташовані вони за спиною користувача. Бортові комп'ютери допомагають пілоту в навігації і в виконанні завдань. Вага пристрою – 48 кг, а максимальна швидкість складає 193 км/год.

Для носіння на спині реактивні ранці не призначені через велику вагу. Його не вийти швидко накинути на плечі і приступити до місії. Також пілоти в польоті повинні використовувати вогнезахисні костюми і шоломи.

«Наша програма розвитку відповідає потребам збройних сил. Це доводить угода з військовими. Для додаткових можливостей JB-12 може інтегрувати з платформою Speeder для «літаючого мотоцикла», – прокоментував засновник, генеральний директор і головний пілот JetPack Aviation Девід Мейман.

Нагадаємо, що в липні компанія успішно протестувала аероцикли Speeder. У випробуванні літаючий байк успішно набирав висоту, зависав в повітрі і переключався в режим горизонтального польоту. Аероцикли за планами JetPack Aviation будуть потрібні як заміна машинам швидкої допомоги в пошуково-рятувальних і військових операціях.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS