Глобальна рада з вітроенергетики (GWEC) опублікувала річний звіт, присвячений розгортанню офшорних вітряних електростанцій. У минулому році в світі було введено в дію вітрогенераторів загальною потужністю 6,1 ГВт. І Китай зайняв лідируючу позицію вже третій рік поспіль – потужності КНР зросли за рік більш ніж на 3 ГВт, пише HighTech Plus з посиланням на Electrek.
За Китаєм йдуть Нідерланди з 1,5 ГВт потужності, а на третьому місці – Бельгія, яка встановила вітряки на 706 МВт.
Світова офшорна вітроенергетична галузь встановила 6,1 ГВт у 2020 році. Цей показник трохи нижчий за рекордні 6,24 ГВт, встановлені в 2019 році. Аналітики пов'язують «просідання» з пандемією і вважають, що в нинішньому році морський вітроенергетичний сектор знову повернеться до значного зростання.
Більше того, GWEC прогнозує, що протягом наступного десятиліття по всьому світу буде встановлено 235 ГВт морських вітроенергетичних потужностей, повідомляє Electrek. Ця ємність в сім разів більша, ніж поточний розмір ринку, і на 15% більша за прогнози попереднього року.
В останньому звіті GWEC йдеться, що офшорні електростанції – це найбільш перспективна технологія для галузі відновлюваних джерел енергії. На даний момент у світі встановлено близько 35 ГВт вітроенергетичних станцій, які знижують викиди CO2 на 62,5 млн тонн. Цей показник еквівалентний відмові від 20 млн бензинових автомобілів.
І в той же час експерти стверджують, що прогнозовані 235 ГВт – це лише 11% від тієї потужності, яка необхідна для досягнення цільових показників Землі до 2050 року.
Фахівці GWEC дійшли висновку, що до 2050 року світові знадобиться 2000 ГВт морських вітроенергетичних потужностей, щоб зупинити глобальне потепління і утримати середню температуру нижче доіндустріального рівня.
В організації вважають, що в найближчі роки уряди провідних індустріальних країн повинні більш активно розвивати свої «зелені» проекти, щоб досягти необхідних 2000 ГВт загальної потужності до 2050 року.
Якщо влада провідних країн буде дотримуватися плану GWEC, то до 2050 року Азія має генерувати 40% от 2000 ГВт, Європа – 32%, а США – 18%. Решта 10% будуть давати інші регіони, де офшорна енергетика також розвивається.
Нагадаємо, Японія підписала угоду про будівництво плавучих вітрових електростанцій.