Щороку майнінг біткойнів призводить до утворення близько 30 700 тонн електронного сміття. До таких висновків дійшли аналітики Нідерландського центрального банку і вчені Центру досліджень в сфері енергетики та екології Массачусетського технологічного інституту, які опублікували статтю про це в науковому журналі Resources, Conservation and Recycling, передає Коммерсант.
Автори дослідження відзначають, що для майнінгу біткойнів потрібні просунуті і дорогі інтегральні схеми спеціального призначення (ASIC). Для підвищення ефективності майнінгу такі чипи необхідно регулярно міняти на все більш нові і просунуті, термін служби складає в середньому лише 1,3 року.
Як відзначають вчені, такі чипи не мають інших варіантів використання, крім майнінгу, тому досить швидко стають електронним сміттям.
За підрахунками авторів дослідження, в 2020 році загалом було здійснено 112,5 млн трансакцій в біткойнах, і в перерахунку на утворений майнінгом обсяг електронного сміття це дає близько 272 г сміття на кожну трансакцію.
Крім впливу майнінгу на обсяги електронного сміття екологів також хвилює значний вуглецевий слід видобутку криптовалюти.
За деякими підрахунками, майнінг біткойнів вимагає в рік такого ж обсягу енергії, як все населення і промисловість Нідерландів, а викиди вуглекислого газу через це досягають 23 млн тонн на рік.
Як повідомлялося, Казахстан увійшов у трійку країн, де найбільше майнерів біткойнів, а частка Китаю стрімко падає.
Нагадаємо, у Сальвадорі придумали для майнінгу криптовалют брати енергію вулкана.