Великобританія має намір зробити все, щоб не програти США і Китаю в гонці штучного інтелекту (АІ). Уряд країни довго готував і, нарешті, опублікував «Національну стратегію штучного інтелекту». Програма розрахована на десять років і стосується розробки і застосування АІ комерційними компаніями, стимулює залучення іноземних інвестицій в британські АІ-стартапи і повинна допомогти виховати нове покоління талановитих інженерів, пише HighTech Plus з посиланням на TechCrunch.
У тому числі Британія спростить в'їзд в країну для іноземних фахівців в галузі штучного інтелекту, щоб ефективніше боротися за найкращі кадри на ринку.
«Сьогодні ми закладаємо фундамент зростання на наступні десять років. Ця стратегія допоможе нам скористатися потенціалом штучного інтелекту і зіграти провідну роль у визначенні того, як світ скористається цією технологією», – заявив Кріс Філп, міністр у справах цифрових технологій, культури, ЗМІ і спорту.
Національна стратегія складається з ряду програм, звітів та ініціатив. Зокрема, програма Національного дослідження АІ і Програма інновацій займуться покращенням координації і співпраці між британськими вченими. Інша програма простежить, щоб розвиток штучного інтелекту відбувалося не тільки в Лондоні і південно-східній Англії, де наразі сконцентровані основні технологічні потужності, а охопила всю країну.
Також уряд збирається виділяти більше інвестицій і ресурсів в індустрії, які поки що не використовують на повну силу всі переваги штучного інтелекту – наприклад, енергетику і сільське господарство.
Одна з найцікавіших ініціатив стратегії, на думку TechCrunch, перегляд нинішніх правил подачі патентів. За даними Всесвітньої організації інтелектуальної власності, за період з 1998 по 2017 роки США запатентувало більше винаходів в сфері АІ, ніж будь-яка інша країна світу – близько 50 000 . Китай з 41 000 патентів на другому місці. У Великобританії поки що менш як 2000 патентів.
Для АІ-стартапів передбачений план з оцінки «потреб і проблем в приватному фінансуванні», який повинен бути реалізований протягом найближчих 6-12 місяців. Крім того, планується ввести новий візовий режим для залучення до Британії талантів зі всього світу.
Нагадаємо, Ілон Маск обіцяє створити робота Tesla Bot, який виконуватиме за людей всю монотонну працю.