Доходи у проєкті державного бюджету України на 2022 рік занижені майже на 33 млрд грн. Про це повідомляється на сайті Рахункової палати України у вівторок.
«Рахункова палата виявила додаткові резерви доходів, не враховані у проєкті держбюджету на 2022 рік, загалом на 32,7 млрд грн», – зазначається у повідомленні.
Згідно з повідомленням, збільшити доходи можливо, зокрема, за рахунок: надходжень податку на прибуток підприємств – на 19,2 млрд грн, акцизного податку із ввезених на митну територію України тютюну та тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах – на 11,3 млрд грн, рентної плати за користування надрами для видобування природного газу – на 1,2 млрд грн.
У повідомленні також зазначається, що у проєкті держбюджету-2022 дефіцит становитиме 3,5% ВВП, що на 0,5 відсоткових пункти більше від встановленої у Бюджетному кодексі межі. При цьому державні запозичення становитимуть 30,7% фінансових ресурсів держбюджету.
За даними Рахункової палати, документом також передбачене зростання дохідності державних запозичень: внутрішніх – до 11,7%, зовнішніх – 4,5%.
Як повідомлялося, кількість великих платників податків в Україні скоротилася на 30 підприємств.