Українським судам не вистачає фінансування і 26% кадрів – президентка Асоціації правників України

Нестача кадрів є причиною безпрецедентного затягування справ через надмірне навантаження

Фото: facebook.com/UkrainianBarAssociation

Україні слід терміново створити Етичну раду, доформувати склад Вищої ради правосуддя й відновити повноцінну роботу Вищої кваліфікаційної комісії суддів, а головне – вирішити стратегічні проблеми фінансування судової системи, інакше криза буде посилюватися, – обговорити ці та інші проблеми запропонувала президентка Асоціації правників України, керуюча партнерка LCF Law Group Анна Огренчук, відкриваючи сьогодні X Щорічний судовий форум «Незалежна судова влада – фундамент держави в умовах турбулентності».

Форум організований в Києві Асоціацією правників України за участю Проєкту Ради Європи «Підтримка впровадженню судової реформи в Україні» та триватиме два дні: 30 вересня й 1 жовтня 2021 року.

За словами Анни Огренчук, дані Вищої ради правосуддя свідчать, що середній рівень укомплектованості українських судів становить всього 74%. Це є причиною безпрецедентного затягування справ на місяці й роки через надмірне навантаження.

«При цьому до суспільства фактично не доходить інформація про реальний стан речей в судовій системі. Навпаки, деякі політики викривляють інформацію, звинувачуючи українських суддів, мало не в усіх проблемах держави», – підкреслює голова АПУ.

Нестача кадрів – не єдина причина кризи в судовій системі.

«Сьогодні терміново потрібно шукати стратегічні шляхи вирішення проблеми фінансування судової системи в довгостроковій перспективі, тобто на три–п'ять років, інакше ця криза буде лише посилюватися, ставлячи під сумнів ефективне правосуддя в Україні»», – вважає Анна Огренчук.

Вона також закликала учасників форуму до об’єднання заради діалогу і висловила сподівання, що судовий форум стане незалежною платформою для пошуку шляхів вирішення проблем судової системи. У свою чергу, голова Офісу Ради Європи в Україні, Представник Генерального Секретаря Ради Європи з питань координації програм співробітництва Ради Європи Стен Ньорлов додав, що крім питань судової реформи учасникам форуму варто обговорити й такі теми, як довіра українського суспільства до судової влади, вирішення судових спорів за допомогою досудової медіації та забезпечення громадянам України доступу до неупередженого та справедливого правосуддя.

Крім того, він запевнив, що Рада Європи й надалі надаватиме всебічну підтримку реформам судової системи України, покликаним привести її у відповідність до європейських стандартів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS