Європейський космічний апарат BepiColombo в суботу при зближенні з планетою Меркурій передав на Землю перші знімки її поверхні, повідомило Європейське космічне агентство (ESA), на яке посилається Інтерфакс.
Близько 23:34 за Гринвічем в п'ятницю апарат здійснив перший з шести запланованих прольотів над планетою на висоті 200 км, збираючи зображення і наукові дані. Потім були також зроблені знімки північної півкулі Меркурія з відстані 2 420 км.
Очікується, що протягом суботи знімки з висоти 200 км будуть надходити один за одним. Задіяні камери апарату забезпечували чорно-білі знімки з роздільною здатністю 1024 x 1024 пікселів.
Hello, Mercury!
– Bepi (@ESA_Bepi) October 2, 2021
This splendid view of part of Mercury's northern hemisphere was captured by @ESA_MTM about 10 mins after #MercuryFlyby close approach, from a distance of 2420km. https://t.co/jjGKrsQXDH#ExploreFarther pic.twitter.com/EMhMJ5tKiN
На знімках, зроблених з найближчої відстані, можна розгледіти великі кратери на поверхні планети. Вона сильно порита кратерами, дуже схожими на місячні.
Запуск апарату було здійснено 20 жовтня 2018 року. Після серії гравітаційних маневрів для економії палива в польоті – одного біля Землі, двох біля Венери і шести біля Меркурія космічний апарат BepiColombo 5 грудня 2025 року вийде на орбіту найближчої до Сонця планети.
Метою проекту є вивчення складу поверхні Меркурія і навколишнього простору, оцінка геологічної історії розвитку планети, вивчення хімічного складу поверхні та її внутрішньої структури.
Крім того, буде проведено аналіз походження магнітного поля і дослідження його взаємодії з сонячним вітром, а також картування поширеності водневмісних сполук і водяного льоду в полярних ділянках.