Влада США виплатила $24 млн інженеру, який розповів про вразливості в автомобілях Hyundai

Це перший випадок застосування закону 2015 року про інформування щодо проблем безпеки

фото DR

Уряд США виплатив $24 млн інженеру з компанії Hyundai, який розкрив інформацію про вразливості в автомобілях компанії.

Це перший випадок у країні, коли інформатора винагороджують за повідомлення про порушення безпеки, пише TJournal.

Виплата інженеру з Південної Кореї становить 30% від суми штрафів Hyundai та її дочірньої компанії Kia – загалом вони виплатили за порушення $81 млн. Про це повідомляється на сайті Національної адміністрації безпеки дорожнього руху США (НАБДР).

Це перший випадок застосування закону 2015 року. Його прийняли, щоби стимулювати розробників доповідати про проблеми безпеки дорожнього руху.

Кім Гван Хо із Сеула отримав нагороду за те, що у 2016 році виступив із доповіддю перед владою США. Він повідомив, що Hyundai не змогла усунути брак дизайну Theta II, через що двигуни ламалися й іноді спалахували.

«Я радий, що мені справедливо відшкодували ризики, які я взяв на себе, щоб захистити власників цих дефектних автомобілів і вдячний за те, що в США є програма, яка робить це можливим. У Hyundai ми часто повторювали: «Якість – наша гордість». Я казав, щоб Hyundai та Kia дотрималися цієї обіцянки», – зазначив Кім Гван Хо.

Як повідомляє НАБДД, у 2020 році Hyundai та Kia погодилися з претензіями регулятора. Компанії визнали невчасне відкликання 1,6 млн автомобілів з двигунами Theta II і приховування важливої інформації про серйозні дефекти. У тому ж році Hyundai та Kia оштрафували на $210 млн, з яких виплатили поки що лише $81 млн.

«Інформатори відіграють вирішальну роль у наданні інформації НАБДД про серйозні проблеми з безпекою, які ховають від нас. Ця інформація має вирішальне значення для громадської безпеки, і ми прагнемо винагороджувати тих, хто її приносить нам», – прокоментував Стівен Кліфф, заступник адміністратора НАБДД.

Нагадаємо, Hyundai Mobis інвестує понад $1 млрд у два заводи з виробництва водневих паливних елементів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS