SpaceX вивела на орбіту нову партію супутників для інтернет-проекту Starlink

Загальна сума інвестицій у цей проект сягає $10 млрд

Twitter SpaceX

Важковагова ракета-носій Falcon 9 у суботу 13 листопада успішно вивела на орбіту партію з 53 міні-супутників, призначених для продовження розгортання глобальної мережі інтернет-покриття системи Starlink, повідомила компанія-розробник SpaceX, на яку посилається Інтерфакс.

Запуск було здійснено о 07:19 за часом Східного узбережжя США (14:19 за Києвом) з космодрому на мисі Канаверал (штат Флорида).

Це вже 32-ге виведення на орбіту групи інтернет-супутників з травня 2019 року в рамках проекту Starlink та 16-го поточного року. Попередню партію з 51 супутника Starlink було запущено 13 вересня за часом Східного узбережжя США (14 вересня по Москві).

На даний час на орбіті знаходиться вже 1842 супутники Starlink, а компанія SpaceX є найбільшим супутниковим оператором у світі.

Тим часом багаторазовий перший ступінь ракети-носія Falcon 9, яка використовувалася вже вдев'яте, через дев'ять хвилин після старту здійснила керовану вертикальну посадку на плавучу платформу-дрон Just Read the Instructions, яка знаходилася в Атлантиці приблизно за 600 км від космодрому на мисі Канаверал .

Крім того, спеціальні рятувальні морські судна SpaceX мали виловити з води дві стулки обтічника головної частини ракети, які після відділення спускалися на парашутах. Повторне використання кожного обтічника дозволяє економити компанії SpaceX до $6 млн під час запуску своїх ракет.

У перспективі компанія SpaceX планує розгорнути орбітальне угруповання з 12 000 космічних апаратів даного типу (а згодом – з 30 000) для створення повномасштабної мережі, яка дозволить забезпечити мешканців Землі широкосмуговим доступом до Інтернету в будь-якому куточку планети.

Загальна сума інвестицій у реалізацію проекту оцінюється у $10 млрд.

Нагадаємо, SpaceX випустила друге покоління супутникових антен Starlink – тарілки стали в півтора рази легшими.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS