Сенат Франції 18 листопада переважною більшістю голосів проголосував за закон про припинення вирощування диких тварин заради виробництва хутра. Заборона набуде чинності негайно, і дві французькі норкові ферми, які ще залишилися, будуть закриті, пише rubryka.com.
«За» законопроект проголосували 332 парламентарії, і лише 1 «проти».
«Ми вітаємо цей важливий крок уперед і сподіваємось, що він надихне країни, які ще не прийняли рішення заборонити експлуатацію хутряних тварин... Світове суспільство закликає до цього прогресу. Вже настав час», – зазначає представник місцевої зоозахисної організації One Voice Мюріель Арнал.
Низка недавніх розслідувань, проведених французькою організацією One Voice, показала жорстокі умови, в яких тварин утримували на французьких хутряних фермах. Кадри, зняті у 2017, 2019 та 2020 роках, показали страждання тварин (у тому числі з фізичними травмами), які живуть на фермах у жахливих умовах. У деяких із них були поранені очі, відсутні зуби, відірвані хвости, паралізовані та некротичні ноги, або шкірні захворювання.
Минулого року після обурення громади уряд Франції оголосив пропозицію заборонити виробництво норкового хутра з перехідним періодом у 5 років.
Однак Fur free Альянс закликав французький уряд вжити негайних заходів і закрити останні хутряні ферми, що залишилися у Франції. Це рішення про те, що заборона набуде чинності негайно і стосуватиметься вирощування всіх диких тварин для хутра, буде прикладом для наслідування іншими країнами.
«Ніколи не було такої гострої необхідності припинити практику хутряного господарства в усьому світі, галузі, яка не тільки негуманно ставиться до тварин, щоб отримати продукт, який нікому не потрібен, але також є поживним середовищем для спалахів інфекційних захворювань, таких як Covid-19», – прокоментував Джо Віндінг, голова Fur free Альянсу.
Лише за останні п'ять років 8 країн ухвалили закони щодо припинення жорстокого поводження з тваринами на хутряних фермах.
Запропонований закон про заборону хутряного господарства зараз розглядається в Латвії та Литві.
В Україні законопроект №2360, який передбачає заборону виробництва хутра з перехідним періодом у 5 років, поданий у Верховну Раду, але уже кілька років не виноситься на голосування до сесійної зали.
Нагадаємо, власник модних брендів Gucci, Balenciaga та Brioni відмовляється від натурального хутра.