Проблеми з біженцями на кордоні Польщі й Білорусі призвели до збоїв у постачанні сировини для російських виробників продуктів харчування. Імпортери зазнають збитків і можуть призупинити виробництво у разі погіршення ситуації, повідомляє Reuters.
Після того, як ЄС звинуватив Мінськ у штучному створенні міграційної кризи на кордоні з Польщею, Варшава закрила кілька пунктів перетину кордону з Білоруссю для вантажних перевезень. Довгі пробки з вантажівок утворилися на чотирьох діючих прикордонних переходах із шести, пише видання.
«Один прикордонний перехід закрито. Якщо з іншого боку не схаменуться, не виключено, що ми будемо діяти далі. Ми маємо ще кілька інших переходів через кордон», – попереджав 12 листопада заступник міністра закордонних справ Польщі Марчін Пшидач в ефірі «Польського радіо».
На пунктах перетину кордону з Польщі до Білорусі постійно перебувають близько 400-600 вантажівок, що збільшує час очікування з 12-24 години до 2-4 днів, повідомило джерело агентства.
Через це зросли транспортні витрати імпортерів, оскільки кожен день простоювання коштує 500 євро. За словами джерела, використання іншого маршруту переходу коштує 300-400 євро. У затори потрапили фури, які перевозять товари та сировину в Білорусь та Росію для виробників продуктів харчування.
За словами іншого джерела на ринку, якщо ситуація погіршиться, це «може призвести до розриву ланцюжків постачання та зупинки заводів».
Консультативна рада з іноземних інвестицій (КСІІ), до якої входять зокрема Mars, Pepsi, Danone, Nestle, CocaCola, Metro, TetraPak, 18 листопада звернулася до російського уряду з проханням втрутитися в ситуацію. Про це йдеться у листі, з яким ознайомився Reuters. Великі ритейлери вже зіткнулися із затримками постачання, а постачальники попереджають про ризики зростання цін.
«Нинішня ситуація може істотно вплинути на ланцюжки поставок та доступність товарів для населення, зокрема товарів першої необхідності, особливо з урахуванням збільшення обсягів вантажів та підвищеного попиту напередодні новорічних свят», – зазначається у листі КСІІ.
За даними ради, близько 10% всього імпорту Росії проходить через Білорусь та Польщу.