Що сталося. Компанія з Дніпра «Скай Енержі» запатентувала платформу для групового виведення супутників і вже запропонувала розробку європейським та американським космічним стартапам. Серед них – ISAR Aerospace, Rocket Factory Augsburg, HyImpulse, EXOTRAIL SA, Launcher Space і деякі інші компанії, з якими ведуть переговори.
Джерело. Про це повідомляє dev.ua.
Деталі. Платформа для виведення супутників являє собою блок, що кріпиться до адаптера верхнього ступеня ракети й після відділення від неї відповідає за доставлення космічних апаратів на задані орбіти.
Таке обладнання весь час удосконалюється і здатне забезпечити за один запуск виведення одночасно великої кількості супутників різної маси, габаритів і призначення.
Рекорд тут належить місії Transporter-1 SpaceX Ілона Маска, яка в січні цього року вивела одночасно 143 супутники. Однак, перші кластерні (одночасні) запуски були до досконалості відпрацьовані на початку цього століття за участю українських фахівців під час програми «Дніпро».
Директор ТОВ «Скай Енержі» Юрій Прокопенко має більш ніж 20-річний досвід роботи в дніпровському КБ «Південне». Зараз його компанія розробляє платформи для відділення супутників і є першопрохідцем у співпраці зі SpaceX.
Крім того, раніше компанія Прокопенка на замовлення відомої нідерландської компанії ISIS виготовила багатофункціональний адаптивний модуль для виведення українського супутника «Січ-2-30», який є частиною місії Transporter-3 в січні 2022 року.
Бекграунд. Нагадаємо, український супутник полетів до США для спільного запуску зі SpaceX.