Суд дозволив екстрадувати Ассанжа з Британії в США, там його чекає 175 років в’язниці

Проти Ассанжа висунуто звинувачення в оприлюдненні секретних даних

фото DR

Засновника Wikileaks Джуліана Ассанжа екстрадують з Великобританії в США, де йому може загрожувати до 175 років ув'язнення. Таке рішення ухвалив Високий суд Лондона у п'ятницю, 10 грудня. США вимагали екстрадиції Ассанжа, оскільки американська прокуратура хоче притягнути його до суду за крадіжку та розкриття секретної інформації, яка стосується оборони, пише Deutsche Welle.

У січні 2021 року суд у Лондоні ухвалив, що ця екстрадиція неможлива, мотивувавши своє рішення побоюваннями за психічне здоров'я засновника Wikileaks. Однак у серпні було вирішено, що уряду США може бути надано більше підстав для оскарження заборони екстрадиції.

Вашингтон надав Лондону пакет гарантій щодо Ассанжа.

Американська сторона подала апеляцію, запевнивши, що у разі екстрадиції Ассанжа США «не утримуватимуть його в екстремальних та ізольованих умовах», а також погодяться на те, щоб він відбував будь-який термін на батьківщині – в Австралії.

Суд почав розглядати апеляцію, подану американською владою наприкінці жовтня. Адвокат Ассанжа Едвард Фіцджеральд заявив, що обіцянки Вашингтона є «розпливчастими» і у разі екстрадиції його підзахисного до США не можна виключати, що «врешті-решт Ассанжа відправлять в умови екстремальної ізоляції», а також зберігається істотний ризик того, що він може покінчити з собою.

Ассанж потрапив до британської в'язниці у 2012 році через звинувачення у сексуальних домаганнях, нібито скоєних на території Швеції. Вийшовши на волю під заставу, він не з'явився згодом до суду та сховався в посольстві Еквадору в Лондоні, де був сім років. Пізніше влада Швеції закрила цю справу.

У квітні 2019 року британський суд визнав засновника Wikileaks винним у неявці на судове засідання у 2012 році. Влада Еквадору дозволила британській поліції зайти до посольства і заарештувати Ассанжа.

У тому ж місяці Мін'юст США повідомив, що звинувачує Ассанжа у змові з екс-інформатором Wikileaks Челсі Меннінг з метою зламування мереж урядових комп'ютерів для розповсюдження секретних військових документів. Пізніше йому було пред'явлено звинувачення ще за 17 пунктами. Всі вони пов'язані з незаконним отриманням та оприлюдненням даних, що стосуються оборони США.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS