Що сталося. Члена Комісії з регулювання азартних ігор та лотерей (КРАІЛ) підозрюють у хабарі від потенційних ліцензіатів – операторів ринку азартних ігор.
Джерело. Про це повідомляє dev.ua з посиланням на матеріали справи.
Що це означає. Підозрюваному загрожує до 12 років ув’язнення з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна.
Деталі. 4 серпня член КРАІЛ у приміщенні ресторану «Eshak» у столиці попрохав $45 000 за прийняття рішення про надання дозволу на відкриття казино в готелі SLAVA у Запоріжжі.
Таку ж суму він зажадав від співрозмовника за рішення щодо чернігівського готелю Riverside.
Щоб переконати співрозмовника у щирості своїх намірів, чиновник повідомив, що контролює апарат КРАІЛ, а також вже налагодив взаємодію і досяг домовленостей з іншими членами комісії та надав кожному з них неправомірну вигоду у розмірі $1 000 зі своїх особистих коштів.
Через тиждень, продовжуючи реалізацію злочинного умислу, підозрюваний повідомив, що документи перевірені, зауваження до них відсутні, а тому їх потрібно можна подавати до КРАІЛ.
16 серпня КРАІЛ прийняла відповідні рішення, а 17 серпня в документи вносилися певні правки щодо обрахунку площі одного із готелів.
20 серпня на стоянці магазину «Новус» чиновник одержав від замовника $90 000 хабаря.
Того ж дня його затримали за підозрою у вчиненні особливо тяжкого злочину, а наступного дня вручили підозру.
Слідчий суддя дійшов висновку щодо обґрунтованості підозри. Адже детективи НАБУ вияснили, що голова та члени КРАІЛ разом з першим заступником голови консультаційно-експертної ради КРАІЛ, першим заступником голови правління Індустріалбанку та іншими особами готуються до одержання неправомірної вигоди у вигляді грошових коштів в особливо великому розмірі від здобувачів ліцензії за прийняття рішення.
Суд задовольнив клопотання старшого детектива НАБУ про арешт підозрюваного. І заарештував його на 60 днів до 18 жовтня 2021 року включно з альтернативою внесення застави у розмірі понад п'ять млн грн:
Підозрюваний подавав апеляцію на таке рішення суду, та її залишили без задоволення. Також підозрюваному було відмовлено у відкритті касаційного провадження.
Бекграунд. Національне антикорупційне агентство за результатами розгляду проєкту закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери містобудівної діяльності» виявило корупціогенні фактори.