Apple випустила нову операційну систему iOS 15.2 із функцією цифрової спадщини. Користувачі, які оновлять пристрій до цієї версії ОС, зможуть вибрати спадкоємця – ця людина отримає доступ до облікового запису після їхньої смерті. Ця функція з'явилася в iPadOS 15.2 і macOS 12.1, пише РБК.
Згідно з попередніми правилами iCloid, дані власника пристрою Apple після смерті не міг отримати ніхто, якщо він особисто не передавав комусь свої паролі.
Тепер кожен користувач зможе вибрати до п'яти спадкоємців та зареєструвати їх у мобільному пристрої. Тоді вони після смерті померлого отримають доступ до його особистих даних, серед яких:
При цьому наголошується, що платіжні дані ідентифікатора Apple ID, дані карток Apple Pay, платні підписки в програмах не входять до списку даних, доступних для спадкоємців.
Щоб стати цифровим спадкоємцем, необов'язково мати власний обліковий запис Apple ID, але потрібно бути старшим 13 років (у деяких країнах 14 або 15). Для активації функції знадобиться спеціальний ключ доступу, створений покійним власником пристрою, та свідоцтво про його смерть.
Цифрова спадщина була доступна в бета-версії iOS 15.2, а тепер такою опцією зможуть скористатися всі користувачі, які перейдуть на нову ОС.
Нагадаємо, вартість Apple перевищила $3 трлн – це перша в історії капіталізація таких масштабів.