Сенат США зареєстрував проєкт щодо $450 млн військової допомоги Україні й санкцій на Nord Stream 2 AG

Документ також пропонує збільшити фінансування міжнародної військової освіти та підготовки для українських офіцерів

Фото: pravda.com.ua

Що сталося. Сенат США зареєстрував «Акт гарантування суверенітету України шляхом посилення її оборони» (The Guard/Guaranteeing Ukraine's Autonomy by Reinforcing its Defense Act), який передбачає надання Україні $450 млн фінансової допомоги на військові потреби й накладення негайних санкцій на оператора «Північного потоку-2».

Джерело. Про це повідомив голова НАК «Нафтогаз України» Юрій Вітренко у фейсбуці.

Деталі. Згідно з повідомленням, документ пропонує накласти «негайні санкції проти оператора «Північного потоку-2» компанії Nord Stream AG».

«Оскільки цей трубопровід навмисно покликаний послабити та ізолювати Україну, збільшити залежність Європи від російської енергії, а також підірвати союзників і партнерів США по всій Європі», – зауважив Вітренко.

У документі йдеться про надання Україні $450 млн фінансової допомоги на військові потреби, а також додатково ще $100 млн на протиповітряну оборону та протикорабельні ракети.

Він також пропонує збільшити фінансування міжнародної військової освіти та підготовки для українських офіцерів, посилити співпрацю між українською й американською арміями, а також посилити наявні обмеження щодо військового співробітництва США і Росії, допоки Путін не припинить окупацію української території.

«Документ містить заходи, які мають стримати Путіна від агресії проти України. Підкреслюю – не чекати, поки російські війська вторгнуться на нашу територію (а потім реагувати «занепокоєнням» чи санкціями), а попередити цю небезпеку», – написав Вітренко.

Бекграунд. Рішення щодо сертифікації «Північного потоку – 2» не буде прийнято у першій половині 2022 року – BnetzA. Запуск «ПП-2» навіть при позитивному рішенні про сертифікацію відкладається як мінімум до вересня 2022 року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS