Корпорація Microsoft, яка подарувала британським медикам безкоштовний доступ до сервісу Teams під час пандемії коронавірусу, може стати фігурантом чергового антимонопольного розслідування, пише 3DNews.
На думку місцевих компаній, ці дії є антиконкурентними та сприяють витісненню з ринку інших гравців. Перевірку з цього питання ініціював міністр підприємництва, енергетики та промислової стратегії Великобританії Квазі Квартенг.
Microsoft надала безкоштовний доступ до своєї платформи комунікацій Teams для співробітників Національної служби охорони здоров'я Великобританії (NHS) у березні цього року.
Згідно з наявними даними, сервісом користуються близько 1,2 млн співробітників NHS. Крім того, можливість безкоштовного використання Teams дозволила Британії заощадити мільйони фунтів стерлінгів.
Проте британські компанії, що працюють у цій сфері, визнали крок Microsoft спробою «підім'яти під себе» сектор охорони здоров'я. На їхню думку, американська компанія змусить NHS перейти на використання платних сервісів Teams. Це пов'язано з тим, що за час пандемії багато співробітників NHS звикнуть до використання платформи Microsoft і їм буде складно відмовитися від її використання, коли ситуація покращиться.
Однак інші постачальники альтернативних рішень на той момент вже будуть витіснені з ринку, тому люди фактично не мають інших варіантів, крім як продовжити використання Teams в рамках платних підписок, вважають вони.
Тепер маневр Microsoft буде розглянутий місцевими регуляторами з ініціативи уряду.
Крім того, розробник сервісу Slack, що конкурує з Teams, придбаного компанією Salesforce за $28 млрд в 2020 році, подав офіційну скаргу на Microsoft в Єврокомісію. Він вважає, що американська компанія просуває власний продукт, порушуючи принципи вільної конкуренції, видавлюючи суперників і монополізуючи ринок.
Нагадаємо, Microsoft надасть клієнтам інструменти для самостійного ремонту пристроїв.