Євросоюз виділить Україні 5 млн євро на ядерну безпеку

Проєкт сприятиме вдосконаленню безпечного поводження з радіоактивними відходами

Фото: УНІАН

Що сталося. Уряд України та Європейська комісія підписали угоду про фінансування Річної програми дій 2020 року щодо співробітництва у сфері ядерної безпеки.

Джерело. Про це йдеться на сайті Кабміну.

Коментарі. «За підтримки ЄС започатковуємо проєкт, який сприятиме вдосконаленню безпечного поводження з радіоактивними відходами та відпрацьованим ядерним паливом в Україні, а також покращенню екологічній реабілітації колишніх ядерних об’єктів», – прокоментувала віцепрем'єр-міністрка України Ольги Стефанішина.

Деталі. Загальна вартість програми складає 6,5 млн євро, з яких ЄС надасть 5 млн євро, а внесок України – 1,5 млн євро.

Фінансування буде спрямовано на розробку рекомендацій щодо можливих варіантів і технологічних рішень для майбутнього управління пунктом захоронення радіоактивних відходів «Підлісний», а також поводження з відходами, які там містяться.

Фінансування також сприятиме удосконаленню системи радіаційного моніторингу водних ресурсів у зоні відчуження.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS