Регулятор, з яким конфліктує Маск, переніс випробувальний політ Starship аж до весни

Маск вважає, що FAA гальмує розвиток космонавтики

фото DR

Федеральне управління цивільної авіації США (FAA) ще як мінімум два місяці буде оцінювати безпеку програми SpaceX з орбітальних запусків надважкої ракети Starship з космодрому SpaceX в Бока-Чіка, штат Техас. Без цього дозволу компанія Ілона Маска не зможе перейти до наступної фази випробувань корабля, повідомляє HighTech Plus з посиланням на Space News.

Рішення комісії було відкладено через надто велику кількість зауважень, а також дискусій та консультацій із фахівцями, пояснили у FAA. Управління планує опублікувати остаточний висновок 28 лютого 2022 року.

Регулятор отримав понад 18 000 коментарів від громадськості на чорновий варіант звіту, опублікований у вересні. SpaceX намагалася відповісти на зауваження та питання під наглядом FAA, а в жовтні відбулися два відкриті слухання, на яких обговорювалися подробиці планів SpaceX та їх потенційна шкода для довкілля.

Думки громадськості розділилися. Одні виступали на підтримку запусків і вказували на те, що жодних негативних наслідків для довкілля поки що немає, а економічна користь для штату та для розвитку національної космічної програми є. Інші не згодні з такою оцінкою і наводять в якості доказу шкоди від запусків ракет скорочення чисельності жовтоногого зуйка – вимираючого виду птахів.

Затримка з остаточним висновком з цього питання означає для компанії неможливість продовжувати випробування Starship та ракети-носія Super Heavy з майданчика у Бока-Чіка. Отже, терміни перших запусків – попередньо намічені на січень чи лютий наступного року – будуть перенесені. Причому немає жодних гарантій, що новий дедлайн не буде знову відтермінований.

Перенесення цього питання зсувають графік розробки важкого корабля Starship мінімум на 5 місяців.

У Маска давній конфлікт із FAA – він вважає, що повноваження регулятора надмірні і що його дріб'язкові вимоги стримують розвиток приватної космонавтики загалом у США та програму створення важкого космічного корабля SpaceX зокрема.

«З такими законами ми ніколи не доберемося до Марса», – писав глава SpaceX у Твіттері.

Тим часом Ілон Маск на хвилі оптимізму назвав крайні терміни, коли він доставить людей на Марс за допомогою цього ж таки важкого космічного корабля Starship.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS