По всьому світу було скасовано понад 3600 рейсів через несприятливу погоду та поширення омікрон-штаму коронавірусу, передає Reuters з посиланням на сайт для відстеження польотів FlightAware.
При цьому серед скасованих 2 січня авіарейсів – понад 2100 рейсів у США. Також понад 6400 рейсів було затримано, пише агентство.
За даними FlightAware, найбільше скасування авіарейсів припало на американські авіакомпанії SkyWest і Southwest, у кожної – понад 400 скасованих рейсів.
Різдвяні та новорічні свята, як правило, є піковим часом для авіаперельотів, проте стрімке поширення омікрон-штаму змусило авіакомпанії скасувати частину рейсів, щоб убезпечити пілотів та членів екіпажів, пише РБК.
Американська авіакомпанія Delta Air Lines 30 грудня анонсувала, що у вихідні (1 та 2 січня) вона скасує 200-300 рейсів у зв'язку з погіршенням погодних умов та поширенням «омікрону».
Німецька авіакомпанія Lufthansa та американські Delta Air Lines та United Airlines 25 грудня скасували перед Різдвом близько 200 міжнародних та внутрішніх рейсів через хвороби співробітників, викликаних поширенням омікрон-штаму.
У Delta Air Lines підтвердили агентству Associated Press, що скасування рейсів пов'язане з поширенням «омікрону» серед співробітників, а в Lufthansa вказали, що в компанії фіксують «масове зростання» кількості відпусток через хворобу серед пілотів.
Нагадаємо, у світі за два дні скасували майже 6000 авіарейсів через коронавірус.