Російський банк «Сбер» проводив навчання на тлі повідомлень про можливі санкції США щодо постачання в Росію нової електроніки та підтримки існуючої. Про це повідомив Коммерсант з посиланням на джерела в уряді та на ринку обчислювальної техніки.
За словами джерел видання, влада зараз опрацьовує можливі сценарії на випадок як обмеження поставок до Росії мікроелектроніки, так і відключення від підтримки російських підприємств, які працюють із закордонним програмним забезпеченням.
Як розповіли опитані виданням фахівці, бізнесу варто готуватися до необхідності переходу на продукцію російських виробників електроніки та софту. Виконавчий директор російського АРВП «Вітчизняний софт» Ренат Лашин зазначив, що для зменшення ризиків через можливі санкції необхідно проводити навчання та тестувати інфраструктуру.
«У зв'язку із загостренням зовнішньополітичної ситуації ми говоримо вже не просто про необхідність імпортозаміщення, а про те, скільки часу на це залишається. Нівелювати ризики можна через серію тестувань інфраструктури, проведення навчань та перевірку готовності сценаріїв оперативного реагування. Потім з урахуванням розуміння вузьких місць необхідно створювати резервні механізми на вітчизняному ПЗ», – сказав Лашин.
Директор з консалтингу ДК InfoWatch Ірина Зіновкіна зазначила, що перенесення даних з імпортних систем на вітчизняні займе час, і бізнесу варто готуватися до цього.
«Для організацій, які ще не приступили до заміни закордонних рішень, різкий перехід стане проблематичним», – уточнила вона.
19 січня Reuters повідомив, що влада США попередила виробників мікросхем про можливу заборону постачання в РФ мікроелектроніки у разі нападу Росії на Україну.