Акції Alphabet, материнської компанії інтернет-гіганта Google, подорожчали на 9,2%, а її ринкова вартість зросла майже до $2 трлн на розширених торгах у США після того, як компанія оголосила про зростання доходів і про майбутній поділ (спліт) акцій – інвестори отримають 20 акцій за одну, передає Forbes з посиланням на Financial Times.
У центрі уваги інвесторів опинився основний пошуковий бізнес Google, виручка якого зросла на 36%, до $43,3 млрд, і анонсований Alphabet поділ акцій – цей крок компанія робить вдруге за свою історію.
У 2014 році компанія роздробила кожну свою акцію на дві, зазначає CNBC. Новий поділ став несподіванкою і допоможе зробити акції доступнішими для роздрібних інвесторів, сказав FT аналітик Truist Юсеф Сквалі.
Наразі Alphabet, згідно зі звітністю, має намір розділити акції класу A, класу B та класу C, надавши кожному з інвесторів 19 додаткових акцій до кожної акції того класу, яким він володіє. Для змін потрібне схвалення акціонерів, отримати додаткові папери інвестори зможуть у середині липня.
У 2012 році Google запровадила третій клас акцій – C, без права голосу.
Google раніше були акції класу А (один голос на акцію), і акції класу В (належать засновникам і раннім інвесторам і мають 10 голосів). Компанія зберегла цю структуру акцій під час ребрендингу у 2015 році в Alphabet.
Мільярдери Ларрі Пейдж та Сергій Брін, засновники Google, володіють разом 12% акцій Alphabet класу C, які торгуються під тикером GOOG і не мають права голосу, згідно з FactSet. Вони також контролюють 83% акцій компанії класу В, які не торгуються на відкритих ринках.
На момент закриття ринку у вівторок акції Alphabet подорожчали більш ніж на $2750, подвоївшись у ціні з травня 2020 року.
«З урахуванням того, що акції зросли приблизно до $3000 за акцію після оголошення прибутку, поділ 20 за 1 потенційно знизить ціну Alphabet до $150 за акцію. Це ніяк не вплине на внутрішню вартість усієї компанії, тому що у акціонерів просто з'явиться у 20 разів більше акцій», – наголошується в огляді Nasdaq.
Спліт – це дроблення однієї акції на кілька, при цьому їх вартість пропорційно зменшується. Компанії дроблять акції, щоб зробити їх доступнішими для інвесторів з невеликим капіталом.