Прокуратура знову не змогла забрати в оточення Медведчука чотири гектари на березі Дніпра

Господарський суд Києва відмовив у задоволенні позову прокуратури в інтересах Київради

Фото: nashigroshi.org

Що сталося. Господарський суд міста Києва відмовив у задоволенні позову керівника Дарницької окружної прокуратури в інтересах Київради про розірвання договору оренди із ПП «Орєст», зобов'язання повернути ділянку та визнання припиненим права користування для її забудови.

Джерело. Про це свідчить рішення від 10 січня, передають «Наші гроші».

Деталі. Йдеться про ділянку площею 3,96 га, що розташована на Дніпровській Набережній (район затоки Берковщина).

ПП «Орєст» отримало її в оренду у 2004 році для будівництва, експлуатації та обслуговування зони відпочинку. Строк договору – 25 років.

Згідно з прокуратурою, будівництво не розпочато упродовж майже 17 років. Це свідчить про порушення умов договору та заподіяння шкоди територіальній громаді міста Києва, яка позбавлена можливості отримати те, на що розраховувала при укладенні договору.

Прокуратура вже подавала позов про розірвання оренди у травні 2013 року. Але суд відмовив, посилаючись на те, що фірма «вчиняла дії, необхідні для складення і затвердження проєктної документації, початку та здійснення будівництва».

Відмовляючи прокуратурі вдруге, суд виходив з того, що, відповідно до пункту 11.6 договору про оренду, договір вважається розірваним з моменту прийняття Київрадою відповідного рішення. А такого рішення вона не приймала.

Жодного пояснення стосовно неприйняття Київрадою рішення про розірвання договору з ПП «Орєст» ні міськрада, ні прокуратура суду не надали. Зазначається, що проєкт рішення про розірвання оренди зареєстрований у Київраді, але не пройшов навіть земкомісію.

Також суд встановив, що 25.07.2019 Департамент містобудування та архітектури КМДА затвердив містобудівні умови та обмеження для проєктування об'єкта будівництва на території 11-го мікрорайону масиву Позняки та житлового масиву Позняки-Західні, що дало можливість розпочати проєктування комплексної забудови території загальною площею більш ніж 35 га, до якої відноситься і спірна ділянка.

Ділянка 3,96 га за чинним Генпланом Києва належить до території зелених насаджень. Разом з тим, Київрада, не внісши зміни в Генплан, у 2007 році змінила функціональне призначення вказаної ділянки шляхом прийняття Детального плану території (ДПТ) 11 мікрорайону Позняки-Західні. Хоча ДПТ розробляється на підставі чинного Генплану території та не може йому суперечити.

Згідно з ДПТ, на ділянці 3,96 га передбачається комплексна забудова об'єктами житлового та громадського призначення. Також ДПТ передбачена забудова житлом сусідньої ділянки площею понад 40 га фірмою ТОВ «Академ-Клуб», яку контролюють люди з оточення нардепів від ОПЗЖ Віктора Медведчука і Вадима Столара.

Власником ПП «Орєст» є ТОВ «Осокорки-7», а керівником – Інна Бєлянцева. Власниками ТОВ «Осокорки-7» є Валерій Міщенко (20%), Олександр Константіновський (30%) і кіпрська компанія Pilawer Limited (50%), 50% у якій належить Олександру Кіселю з Угорщини.

Ще 50% Pilawer належали Марині Кармишевій; одна з компаній її групи потрапила в моніторинг постачання товарів в анексований Росією Крим. Pilawer Limited є одним із власників ТОВ «Академ-Клуб».

Бекграунд. Нагадаємо, що в Державному бюро розслідувань знову почали розслідувати факт можливого заволодіння та розтрати держмайна внаслідок незаконних дій посадовців держпідприємства «Агрокомплекс «Пуща-Водиця», яким керує Фонд держмайна, та посадових осіб девелоперської компанії Влади Молчанової Stolitsa Group.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS