Ізраїль заблокував поставки зброї Україні, щоб «заспокоїти Росію» - ЗМІ

Україна розраховувала отримати ізраїльські протитанкові комплекси Spike, які є в Литви та Естонії

фото breakingdefense.com

Коли Естонія, Латвія та Литва оголосили, що отримали дозвіл на передачу Україні зброї для підтримки Києва перед потенційним російським вторгненням, Ізраїль заявив, що не дозволяє передачу цими країнами своєї зброї Україні. Про це пише Break Defense.

Зокрема, Міноборони Ізраїлю повідомило трьом прибалтійським країнам, що якщо вони попросять передати зброю ізраїльського виробництва Україні, їм буде відмовлено.

За даними Breaking Defense, Україна розраховувала отримати ізраїльські протитанкові комплекси Spike, які є на озброєнні Литви та Естонії. Ще більший арсенал ізраїльської зброї має Латвія. Вона має варіанти цих протитанкових систем під назвами LR, LR2, ER і SR.

Така політика Ізраїлю спричинена необхідністю зберегти хороші відносини з Росією, пише видання, необхідні для спільних військових дій Ізраїлю і Росії в Сирії.

Позиція Єрусалиму було продемонстрована під час грудневого візиту до Ізраїлю міністра оборони України Олексія Резнікова, який, як повідомляється, «тримався у тіні» на прохання ізраїльського уряду.

Представник Міноборони Латвії заявив, що «Латвія не планує відправляти в Україну будь-яку зброю виробництва Ізраїлю, тому ми не можемо коментувати цю інформацію», і наголосив на попередній домовленості про відправку техніки американського виробництва. Литва та Естонія теж не висловили жодних ознак того, що нададуть Україні протитанкові комплекси Spike.

«Кожен вид непрямого втручання в цю кризу може завдати шкоди особливим відносинам між Єрусалимом та Москвою, – пояснив виданню високопоставлений ізраїльський експерт у галузі оборони на умовах анонімності. – Все, що має хоч найменше відношення до ситуації, розглядається на дуже високому рівні».

Німеччина також перешкоджала переданню зброї Україні третіми державами. Так, у квітні 2021 року Берлін не погодився передати обладнання для розмінування, корвети, елементи протикорабельних систем та системи ППО, які Київ запросив для оборони узбережжя Чорного моря, писала Frankfurter Allgemeine Zeitung.

Ангела Меркель, яка займала на той час посаду канцлера Німеччини, заявила президенту України Володимиру Зеленському, що постачання зброї «виключено», говорили джерела газети Bild. У січні 2022 року Берлін не дозволив Таллінну передати 122-міліметрові гаубиці Д-30, вироблені в Німеччині, передавав The Wall Street Journal.

Між тим у січні додаткову військову допомогу в Україну доставили США та Великобританія, Канада.

Наступного тижня постачання озброєння в Україну розпочне Польща, повідомляв прем'єр-міністр республіки Матеуш Моравецький. «Для того, щоб наш сусід якнайкраще себе захистив, ми поставимо оборонну зброю в Україну. Це будуть десятки тисяч артилерійських знарядь, мінометів та гранатометів», – сказав Моравецький.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS