Що сталося. «Газпром» під час сесії бронювання газотранспортних потужностей на наступні два квартали не став обирати потужності польської ділянки газопроводу «Ямал-Європа» на другий і третій квартали, а також додаткову транзитну потужність через Україну.
Джерело. Про це свідчать дані аукціонів, передає «Інтерфакс-Україна».
Деталі. «Оператор газотранспортної системи України» розподілив пропоновані потужності двома маршрутами: на газовимірювальній станції (ГВС) «Суджа» було запропоновано 9,8 млн куб. м на добу, ще 5,2 млн куб. м на добу – на ГВС «Сохранівка». Всі вони залишилися незатребуваними, свідчать результати сесії на Regional Booking Platform.
Зазначається, що в «Газпрому» діє довгострокове бронювання українських потужностей обсягом 40 млрд куб. м – це 109 млн куб. м на добу. У січні концерн використав ці потужності лише наполовину (54 млн куб. м на добу), за перший тиждень лютого качає в середньому 94 млн куб. м.
Згідно з підсумками сесії на GSA Platform, «Газпром» також відмовився бронювати на наступні два квартали потужності польської ділянки газопроводу «Ямал-Європа» (було запропоновано 89 млн куб. м на добу).
Концерн на січень бронював потужності 19,3 млн куб. м/добу, але так і не скористався ними. У грудні 2021 року «Газпром» також не робив місячного бронювання та викуповував потужності за потребою на добових аукціонах.
Прямий потік газу газопроводом зупинився з 21 грудня, і з того часу магістраль працює лише в реверсному режимі.
Бекграунд. Нагадаємо, що російський «Газпром» поступово знижує обсяги транзиту газу через територію України після пікового транспортування в 107 млн кубометрів 1 лютого.
Водночас «Газпром» та «Китайська національна нафтогазова корпорація» (CNPC) уклали 25-річний договір на постачання російського трубопровідного газу з Далекого Сходу до Китаю.