У Кремлі пояснили, чому Макрона і Путіна розділяв 6-метровий стіл під час зустрічі в Москві

Макрон відмовився здавати тест на коронавірус, щоб не «передати свою ДНК» Росії

фото DR

Президенти Франції та Росії Еммануель Макрон і Владімір Путін під час переговорів у Кремлі сиділи за 6-метровим столом, оскільки Макрон відмовився здати ПЛР-тест на коронавірус російській стороні. Про це заявив прес-секретар Путіна Дмитро Пєсков, пише RFI.

Раніше у п'ятницю агентство Reuters з посиланням на свої джерела повідомило, що російська сторона запропонувала французькому президенту або здати ПЛР-тест у російських лікарів і мати можливість обмінятися з Путіним рукостисканнями та спілкуватися з ним на ближчій відстані, або не здавати тест і підкоритися суворим санітарним правилам. Макрон вибрав друге.

Один із співрозмовників Reuters пояснив відмову французької сторони від складання ПЛР-тесту в Росії міркуваннями безпеки. «Ми не могли допустити, щоб вони отримали ДНК президента», – цитує агентство слова свого джерела.

У Кремлі підтвердили відмову французького президента здавати ПЛР-тест у Росії. У зв'язку з цим російська сторона вирішила посадити двох президентів за довгий стіл.

«Напевно, треба роз'яснити, бо це викликає великий інтерес. Справді, в деяких ситуаціях Путін спілкується зі своїми гостями безпосередньо, зовсім поруч, сидячи перед каміном у представницькому кабінеті, вони обмінюються рукостисканнями тощо, а з кимось переговори відбуваються за столом», – сказав Пєсков.

«Це дійсно пов'язано з тим, що деякі лідери дотримуються своїх правил і не обмінюються тестами. Ми з розумінням до цього ставимося, це нормальна світова практика, але в цьому випадку тоді вступає протокол додаткових заходів щодо захисту здоров'я нашого президента і наших гостей одночасно. Тоді застосовується більша відстань», – пояснив Пєсков.

У Єлисейському палаці зі свого боку також прокоментували ситуацію. «Умови протоколу, що дозволяли меншу дистанцію (рукостискання та стіл меншого розміру), передбачали санітарні обмеження, які не видалися нам ні прийнятними, ні сумісними з умовами нашого графіка», – зазначили в оточенні Емманюеля Макрона.

Кореспондент газети Le Figaro, яка супроводжувала Макрона під час поїздки, уточнила у своєму твіттері, що якби навіть Макрон погодився зробити російський ПЛР-тест, йому «довелося б чекати результатів протягом двох годин». Це порушило б жорсткий графік поїздки, в ході якої президент наступного дня відвідав Київ, а потім Берлін.

Переговори французького та російського лідера, присвячені деескалації ситуації навколо України, тривали близько 5 годин і не принесли істотних результатів.

Деякі спостерігачі побачили у рішенні Кремля поставити такий довгий стіл як санітарну, а й політичну дистанцію. Крім того, стіл переговорів у Кремлі став приводом для багатьох мемів у соцмережах.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS