ОНОВЛЕНО: РНБО запровадила санкції проти телеканалу «НАШ»

Також РНБО запровадила санкції проти «Максі-ТВ» терміном на п'ять років

Фото: facebook.com/nashlive.ua/

Стало відомо, що Рада національної безпеки і оборони (РНБО) ухвалила рішення про впровадження санкцій проти телеканалів «НАШ» і «Максі-ТВ» терміном на п'ять років.

Джерело. Про це повідомив секретар РНБО Олексій Данілов на пресконференції за підсумками засідання РНБО в Харкові, передає «Інтерфакс-Україна».

Коментар. «Впроваджено санкції проти компанії «Наша Прага» ( «Максі-ТВ» – Mind), проти компанії «НАШ 24», «НАШ 365» (телеканал «НАШ» – Mind) і компанії, яка безпосередньо є, наскільки ми поінформовані, власником усіх цих компаній, яка розташовується на Кіпрі в м. Лімасолі», – розповів Данілов.

Секретар РНБО додав, що розташована на Кіпрі компанія так само потрапила під обмежувальні санкції терміном на п'ять років.


Деталі. Крім того, на термін п'ять років упроваджено санкції проти російського товариства з обмеженою відповідальністю «Витрина ТВ», що ретранслює телеканали, які перебувають під санкціями.

Нацрада у листопаді 2021 року за результатами позапланових перевірок ТОВ «НАШ 365» і ТОВ «Наша Прага» вирішила звернутися до суду з позовом про анулювання ліцензії ТОВ «НАШ 365». Також вирішили зобов'язати ТОВ «Наша Прага» виплатити 25% суми ліцензійного збору як штраф.

«Національна рада розглянула результати позапланових перевірок... якими проаналізувала ефір компаній за 28-31 липня та 1-2 серпня. У ці дні ліцензіати неодноразово поширювали передачу «Важливе» за участю Олени Бондаренко, яка припустилася висловлювань ворожнечі до тієї частини населення країни, що розмовляє українською мовою», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що виробником телепередачі «Важливе», як показав копірайт у кінці телепередачі на «Максі-ТВ», є ТОВ «НАШ 365» на замовлення ТОВ «Наша Прага».

Нацрада наголосила, що формат передачі (інтерв'ю) не позбавляє працівників телерадіоорганізацій обов'язку дотримуватися норм законодавства про припинення правопорушення в ефірі.

Крім того, статути ліцензіатів передбачають вимогу до працівників телерадіокомпаній щодо об'єктивності, точності, неупередженості та збалансованості подання інформації, проте ведучі не намагалися збалансувати однобічність висловленої Бондаренко під час інтерв'ю позиції, а під час повторної трансляції передачі у записі працівники телерадіоорганізацій також не вжили заходів, щоб припинити правопорушення.

Бондаренко використовувала у висловлюваннях технології розпалювання ворожнечі, непропорційне звинувачення, негативну стереотипізацію та створення негативного образу України та українців в очах світової спільноти, а також залякування фейковими погрозами.

Також мали місце демонстрація зневаги до державної мови України і як наслідок – до української державності, приниження національної честі та гідності, оскільки відбулося ототожнення опанування та використання української мови з антисоціальною поведінкою і злочином.

Власником телеканалу «НАШ» є колишній народний депутат, лідер партії «Наші» Євген Мураєв.

Бекграунд. Нагадаємо, що відеосервіс YouTube видалив телеканали «Перший Незалежний» (ТОВ «Тайм медіа», Київ) та UkrLive, які створили оточення народного депутата ОПЗЖ Віктора Медведчука та потрапили під санкції РНБО. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS