Стало відомо, що українські авіакомпанії на тлі паніки через можливе вторгнення Росії можуть втратити більшість літаків. Страхові компанії попередили авіаперевізників про те, що страховка перестане покривати польоти над Україною найближчими днями.
Джерело. Про це повідомили avianews одразу кілька джерел, пише у фейсбуці редактор avianews Олександр Мироненко.
Деталі. Зазначається, що при цьому офіційні авіаційні регулятори США та Євросоюзу не публікували жодних попереджень щодо небезпеки польотів в Україну.
Оскільки більшість авіалайнерів в Україні взяті в лізинг на заході й не перебувають у власності авіакомпаній, власники можуть вимагати вивезти авіалайнери до інших країн.
Першим серед авіаперевізників від такої ситуації постраждав SkyUp. При здійсненні рейсу з Португалії в аеропорт Бориспіль його літак Boeing 737-800 із реєстрацією UR-SQO сів у Кишиневі на вимогу лізингодавця.
«12 лютого лізингодавець з Ірландії повідомив про негайну заборону на зліт літака у повітряний простір України. Попри всі зусилля авіакомпанії та готовність державних структур України звернутися до лізингодавця, власник літака дав категоричну відмову в той час, коли повітряне судно вже виконувало рейс до Києва», – заявили у SkyUp. З Кишинева пасажирів відвезуть до Києва автобусами.
Зазначається, що ситуацію планують обговорити у Мінінфраструктури. За словами Мироненка, «якщо її не вдасться врегулювати, над Україною фактично почне діяти безпольотна зона найближчим часом».
«Українські авіакомпанії не зможуть літати на більшості своїх літаків, а європейські авіакомпанії не літатимуть до України через відсутність страхового покриття. Авіакомпанія KLM вже скасувала всі рейси до України на тлі наростання напруженості», – йдеться в повідомленні.
Редактор avianews додав, що польоти в Україну можуть зберегти лише поодинокі авіаперевізники. І нагадав про Turkish Airlines до останнього літала в Кабул, попри бойові дії неподалік від аеропорту.
«Пасажирам, які найближчим часом планують вилітати за кордон, слід зважати на ризик того, що вони не зможуть повернутися. Якщо у березні 2020 року на тлі обмеження авіасполучення через COVID-19 українські авіакомпанії мали літаки для евакуації громадян з-за кордону, то зараз ситуація може виявитися набагато складнішою», – наголосив Мироненко.
Бекграунд. Нагадаємо, що літак авіакомпанії SkyUp, який виконував рейс за маршрутом Фуншал (Мадейра, Португалія) – Бориспіль (Україна), був змушений здійснити посадку в Кишиневі (Молдова) через вимоги власника повітряного судна.