Україна скликає надзвичайну зустріч в ОБСЄ через російські війська на кордоні

Зустріч планується протягом наступних 48 годин

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба
Фото: УНІАН

Що сталося. Україна скликає зустріч з РФ та всіма державами-учасницями Віденського документа Організації з безпеки й співробітництва в Європі (ОБСЄ) для обговорення посилення та переміщення військ РФ уздовж кордону України та в тимчасово окупованому Криму.

Джерело. Про це у твіттері повідомив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

Коментар. «Росія не відповіла на наш запит за Віденським документом. Ми робимо наступний крок. Україна скликає зустріч з РФ та всіма державами-учасницями протягом наступних 48 годин для обговорення посилення та переміщення військ РФ уздовж нашого кордону та у тимчасово окупованому Криму», – заявив Кулеба.

Деталі. Він додав, що, якщо Росія серйозно ставиться до своїх слів про неподільність безпеки на просторі ОБСЄ, вона має виконати свої зобов’язання щодо військової прозорості задля зниження напруги та зміцнення безпеки для всіх держав-учасниць.

Бекграунд. 11 лютого Україна офіційно активувала Віденський документ ОБСЄ 2011 року про заходи зміцнення довіри та безпеки та звернулася до РФ з запитом надати детальні роз’яснення щодо військової діяльності у районах, прилеглих до території України та в тимчасово окупованому Криму.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS